Anna Wilczek

To był naprawdę wesoły dzień. Wielu z nas zostawiło swoje plecaki w domu i swoje podręczniki, zeszyty i przybory przyniosło….no właśnie, w czym? Pomysły okazały się nietuzinkowe. Najbardziej ujęły nas rury, taczka, wózek dla lalek garnek i kosiarka. Dla wszystkich była to z pewnością przede wszystkim zabawa i pokazanie swojej kreatywności.  Uśmiech gościł na twarzach uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. i właśnie o to chodziło, żeby było przede wszystkim wesoło! Oczekujcie kolejnych ciekawych dni w naszej szkole.

Samorząd Uczniowski

Być może wielu pamięta, jak sadziliśmy cebulki jesienią wokół naszego drzewka Kopernika. Cebulek było około 100, otrzymaliśmy od od Domowego Hospicjum. Teraz pięknie nam zakwitły, a dochód z ich sprzedaży przeznaczyliśmy właśnie na potrzeby tej instytucji. Dziękujemy wszystkim, którzy kupili żonkile.

Samorząd Uczniowski

Takie pytanie zadają sobie co raz częściej uczniowie klasy 8a. Pierwszy dzień wiosny wzięli udział w kolejnej edycji Targów Edukacji i poznali ofertę szkół średnich naszego miasta. Odwiedzili przygotowane przez nie stoiska, odbyli ciekawe rozmowy z uczniami tychże szkół. Przy okazji zwiedzili Technikum Budowlane oraz Branżową Szkołę I Stopnia Izby Rzemieślniczej. Oferta popularnej „branżówki” była w bardzo ciekawy sposób pokazana. Szczególnie postarali się cukiernicy. Ich wypieki były przepyszne! Przed uczniami tzw. dni otwarte poszczególnych szkoły. Którą wybiorą?  To zależy również od wyników egzaminów. Ich termin zbliża się milowymi krokami… Trzymajcie kciuki.
 Maria Sworowska

Zdjęcia wykonał Mikołaj z kl. 7c aparatem zakupionym w ramach programu „Laboratorium Przyszłości”.

W sposób systematyczny klasa 7b bierze udział w spotkaniach dotyczących programu profilaktycznego GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW.

Agnieszka Kaczyńska, Magdalena Rydzyńska

Miło nam ogłosić, że uczeń naszej szkoły- Wiktor Porała z klasy 4b, zdobył III miejsce w konkursie „Nasze małe Ojczyzny”. Jest to pierwszy etap projektu edukacyjnego obejmującego szkoły województwa śląskiego. Polegał on na napisaniu opowiadania twórczego, którego akcja działa się w mieście, w którym mieszka uczeń oraz rozwiązaniu testu dotyczącego książki „Gołąbek niepokoju” Kazimierza Szymeczki.

Serdecznie gratulujemy Wiktorowi, który wykazał się dużą wiedzą i zdolnościami pisarskimi!!!

polonistka A. Fuchs

18 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku odbył się Miejski Konkurs Recytatorski. Naszą szkołę reprezentowały: Łucja Baczyńska z klasy III c i Patrycja Zyska z klasy II a. Recytacje były na bardzo wysokim poziomie. Dziękujemy za godną reprezentację szkoły i życzymy kolejnych sukcesów.