Archiwum – Klasy 1-3

Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów klas I, II i III do udziału w konkursie z języka angielskiego „”Hello Britain”.

Konkurs podzielony jest na trzy kategorie:
– Klasy I wykonują dowolną techniką flagę Wielkiej Brytanii w formacie A4.
– Klasy II przedstawiają dowolną techniką znane miejsce lub budynek znajdujący się w Wielkiej Brytanii.
-vKlasy III wykonują dowolną techniką mapę Wielkiej Brytanii z zaznaczonymi największymi miastami i najważniejszymi miejscami do odwiedzenia.

Prace oddawać można od 23 kwietnia do maja 2024r.

Pozdrawiam serdecznie.
Monika Gregorek

W środę 17 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy na temat zasad dobrego wychowania – „Mistrz savoir-vivre’u”. W konkursie udział wzięło aż 17 uczniów klas 1-3. Walka o tytuł „Mistrza savoir-vivre’u” składała się z dwóch etapów – teoretycznego testu wiedzy, a następnie prezentacji praktycznych umiejętności. Z ogromną radością informujemy, że wyniki konkursu są następujące:

Tytuł MISTRZA SAVOIR – VIVRE’U otrzymali:
Helena Zimny – klasa 1b
Helena Eichler – klasa 2a
Aleksandra Kaczyńska – klasa 2a

Tytuł WICEMISTRZA SAVOIR-VIVRE’U” otrzymali:
Hanna Tomeczek – klasa 3a
Aleksander Sauer – klasa 1a

WYRÓŻNIENIE otrzymali:
Antonina Krzysztoszek – klasa 1c
Hanna Berlińska – klasa 3b

Gratulujemy!
Wszystkim uczestnikom konkursu z całego serca dziękujemy za udział w konkursie i liczymy na Waszą obecność również za rok!

05.03
Wycieczka po okolicy w poszukiwaniu zwiastunów wiosny – prowadzenie i dokumentowanie obserwacji przyrodniczej, rozpoznawanie roślin i zwierząt w ich naturalnym środowisku.

06.03
Wiosenne kwiaty – poznanie roślin kwitnących wczesną wiosną; praca plastyczna.

07.03
Założenie hodowli roślinnej zgodnie z instrukcją. Ustalenie odpowiedzi na pytanie: czego roślina potrzebuje do życia?

07.03
Matematyka w działaniu: rozkładanie liczb 17 i 18 na składniki – ćwiczenia z wykorzystaniem klocków Cuisenaire`a.

8.03
Klasowy Dzień Kobiet – życzenia, podarunki, wspólna zabawa kreatywnymi rurkami.

12.03
Szkolny Dzień Świętego Patryka – poznanie patrona, tradycji i kultury Irlandii; kolorowanie i wycinanie zielonego skrzata Leprechauna; spotkanie z ekipą z „zielonej wyspy”- quiz; samodzielne zakupy w szkolnym kiermaszu.

14.03
Spotkanie z autorem książek dla dzieci – Tomaszem Piotrem Nowaczykiem. Poznanie kilku tytułów książek, wysłuchanie wierszy i fragmentów prozy.

21.03
Powitanie wiosny. „Marzanka – zimy koleżanka” – poznanie dawnego zwyczaju pożegnania zimy, jakim jest topienie kukły przedstawiającej słowiańską boginię Marzannę, na podstawie teksów i filmów edukacyjnych dla dzieci. Oglądanie, omawianie i uzupełnianie elementami zdobniczymi ręcznie wykonanej z roślin ekologicznej kukły. Redagowanie zdań na jej temat. Przejście w korowodzie nad rzekę Rudę i wrzucenie marzanny do wody. Zabawy ruchowe na placu zabaw – Kąpielisko „Ruda” (huśtawki, ścianki i siatki wspinaczkowe, tory przeszkód, zjeżdżalnie, siłownia plenerowa).

26.03
Zwyczaje wielkanocne – oglądanie w szkolnej auli wiosenno-wielkanocnego przedstawienia.

27.03
Spotkanie świąteczne: degustacja baby wielkanocnej i mazurka, życzenia, podarunki – kurczątko z cukierkiem i czekoladowy zajączek.

8 kwietnia uczniowie klasy III c udali się na wycieczkę do Katowic na zwiedzanie „Bajki Pana Kleksa”. Razem z pomocnikiem pana Kleksa zwiedzaliśmy bajkowe krainy. Otrzymaliśmy specjalną misję, która polegała na odnalezieniu ukrytych trzech magicznych przedmiotów. Aby tego dokonać, zaangażowaliśmy w szukanie wskazówek oraz rozwiązywanie zadań. W trakcie pobytu w zaczarowanej krainie odkrywaliśmy sekrety, uczyliśmy się wiązać węzły marynarskie, korzystaliśmy z interaktywnych zabaw i gier takich jak np. quiz o układzie słonecznym, przemieszczaliśmy się na specjalnych hotelach do symulacji stanu nieważkości, pokonywaliśmy tory przeszkód oraz zjeżdżaliśmy zakręconą rurą do basenu pełnego małych piłeczek. Na zakończenie uczestniczyliśmy w warsztatach naukowych. Odwiedziny w Bajce były dla nas wielką przygodą i zabawą.

 

Marzec rozpoczęliśmy zakładając klasowy ogródek. Każdy z nas przyniósł nasionka swoich ulubionych warzyw i kwiatków – były rzodkiewki, pomidory, bratki, rzeżucha i wiele, wiele innych. Najpierw omówiliśmy etapy i zasady sadzenia roślin, a następnie zabraliśmy się do pracy. W naszej klasie powstał prawdziwy miniaturowy ogródek! Dzień za dniem cierpliwie doglądaliśmy swoich doniczek, podlewaliśmy i uzupełnialiśmy nasze karty obserwacji hodowli, aż w końcu doczekaliśmy się pierwszych kiełków, a następnie pięknych roślin!

Ten miesiąc przyniósł nam też troszkę smutku, ponieważ pożegnaliśmy jednego z naszych kolegów – Jakuba. Wręczyliśmy mu na pamiątkę przygotowany wspólnie album ze zdjęciami i rysunkami, a także pióro i książkę, żeby mógł sobie o nas przypominać w nowej szkolnej przygodzie. Powspominaliśmy swoje najradośniejsze, najzabawniejsze i ulubione chwile spędzone razem, a na koniec mocno wyściskaliśmy Kubę i życzyliśmy mu powodzenia.

Na szczęście radość przyniósł nam już kilka dni później Dzień Kobiet. Dziewczynki w naszej klasie wyglądały jak prawdziwe księżniczki, a z koronami „Super dziewczyn” otrzymanymi od pani Agnieszki naprawdę tak się czuły 🙂 Nasza pani pokazała nam książkę o różnych wyjątkowych kobietach i przeczytała jedno z opowiadań w niej zawartych. Było ono o Wandzie Rutkiewicz, która była wybitną himalaistką, a przede wszystkim niesamowitą, odważną kobietą. Jej historia skłoniła nas do zadania pytania chłopcom w naszej klasie, jakie wyjątkowe cechy widzą w naszych dziewczynach. Nie macie pojęcia ile miłych słów na temat dziewczyn mieli do powiedzenia! Po miłej rozmowie dziewczynki otrzymały drobne upominki z okazji swojego święta.

Przy okazji poznawania znanego przysłowia „W marcu jak w garncu” próbowaliśmy ugotować marcową pogodę..

12 marca w naszej szkole obchodzony był Dzień Świętego Patryka. W naszej klasie nie zabrakło zielonego koloru tego dnia. Rano odwiedziły nas koleżanki ze starszych klas, które opowiedziały nam co nieco na temat Świętego Patryka, a póżniej mieliśmy szansę wylosować zieloną zakrętkę z zielonej torebki i wygrać małe nagrody. Podczas lekcji zobaczyliśmy także prezentację i wysłuchaliśmy naszej pani, która opowiedziała nam o tym czym jest Dzień Świętego Patryka i jak obchodzi się go w różnych miejscach na świecie. Wykonaliśmy koniczynki na szczęście, a na koniec zaskoczyła nas słodka niespodzianka – zielone muffinki. Pycha!

Poznaliśmy postać H. Ch. Andersena i jedną z jego baśni pt.: „Brzydkie Kaczątko”. Nie dość, że bardzo nam się podobało, to wiele nas ona nauczyła – przede wszystkim tego, że nie należy oceniać innych po wyglądzie. Żeby lepiej ją zapamiętać ułożyliśmy plan wydarzeń, a następnie w parach rysowaliśmy wylosowane jego elementy. Na koniec lekcji ułożyliśmy z nich ścieżkę opowieści, przez którą przeszliśmy opowiadając poznaną baśń.

Przeczytaliśmy także kolejną lekturę pt.: „Kapelusz Pani Wrony” i zaprojektowaliśmy własne kapelusze 🙂

Wybraliśmy się do kina na film pt.: „Za duży na bajki 2” z okazji wyczekanego pierwszego dnia wiosny!

Wzięliśmy też udział w Akademii Wielkanocnej wystawionej przez kolegów i koleżanki z klas 1C i 2B. Bardzo nam się podobało!

Odwiedziła nas pani pedagog, która przeprowadziła wspaniałe i pouczające zajęcia na temat własnych granic.

W końcu nadszedł czas Wielkanocy, więc w ramach przygotowania do niej nie tylko rozmawialiśmy o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych, ale też własnoręcznie ozdobiliśmy pisanki. Jeśli już o pisankach mowa, w naszej klasie odbył się także konkurs na najpiękniejszą pisankę wielkanocną – uczniowie naszej klasy stworzyli przepiękne prace. Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną konkurs został rozstrzygnięty, a uczestnicy zostali odpowiednio nagrodzeni. Tego dnia bardzo miło spędziliśmy czas grając w bingo wielkanocne, rozwiązując wielkanocne łamigłówki i dzieląc się opowiadaniami o swoich ulubionych tradycjach wielkanocnych. Na pożegnanie nie zabrakło uścisków i życzeń, a także małych, słodkich upominków 🙂

Tymczasem, rozpoczęliśmy już kwiecień, więc pracujemy dalej żeby móc znów coś opowiedzieć.

Pozdrawiamy!

Koledzy i Koleżanki z 1B:)

W klasie 1c marzec był pełen wrażeń i miłych zdarzeń. Świętowaliśmy Dzień kobiet, polubiliśmy Dzień św. Patryka. Nasza koleżanka Hania wzięła udział      w konkursie plastyczno-literackim, w którym zajęła II miejsce. Poznaliśmy układ słoneczny i ćwiczyliśmy matematykę podczas zabawy. Uczestniczyliśmy w spotkaniu z pisarzem panem Tomaszem Piotrem Nowaczykiem.  Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny poszliśmy do Multikina na film pt. „Za duży na Bajki”. Założyliśmy z naszą Panią ogródek klasowy, każdy przyniósł nasiona lub cebulki kwiatów do posadzenia w doniczce, prowadziliśmy codzienne obserwacje wzrostu roślin. Przygotowaliśmy wspólnie z klasą 2b Akademię Wiosenno-Wielkanocną dla uczniów Naszej Szkoły i ukochanych Rodziców. Naszą klasę odwiedził zajączek wielkanocny i zostawił koszyczki z niespodzianką, a po przerwie wiosennej zaprosiliśmy naszych Dziadków na występ Wiosenny, otrzymaliśmy mnóstwo braw i całusów.

Akademia wiosenno-wielkanocna

Dzień Kobiet

Dzień św. Patryka

Klasowy ogródek

Konkurs plastyczno-literacki „Autor przy pracy”

Nasza twórczość plastyczna

Nasze zajęcia

Spotkanie z pisarzem Tomaszem Piotrem Nowaczykiem

Wielkanoc

Wyjście do kina na film pt. „Za duży na bajki”

Występ wiosenny dla Dziadków

Dziś w naszej szkole odchodziliśmy Dzień Świadomości Autyzmu. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom oraz ich rodzinom za zaangażowanie i wsparcie naszej akcji. Słodkości znikały w szybkim tempie, co można zaobserwować w fotorelacji. W zbiórce charytatywnej na leczenie małego Samuela zebraliśmy 342 zł 70 gr. Całą kwotę przekazujemy na konto Fundacji Siepomaga.
Dziękujemy również uczniom i nauczycielom za wyraz solidarności z osobami z autyzmem w postaci niebieskich elementów ubioru, a Radzie Rodziców za wsparcie finansowe niebieskiej dekoracji szkoły.

To był naprawdę wesoły dzień. Wielu z nas zostawiło swoje plecaki w domu i swoje podręczniki, zeszyty i przybory przyniosło….no właśnie, w czym? Pomysły okazały się nietuzinkowe. Najbardziej ujęły nas rury, taczka, wózek dla lalek garnek i kosiarka. Dla wszystkich była to z pewnością przede wszystkim zabawa i pokazanie swojej kreatywności.  Uśmiech gościł na twarzach uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. i właśnie o to chodziło, żeby było przede wszystkim wesoło! Oczekujcie kolejnych ciekawych dni w naszej szkole.

Samorząd Uczniowski