Klasy 1-3

To był naprawdę wesoły dzień. Wielu z nas zostawiło swoje plecaki w domu i swoje podręczniki, zeszyty i przybory przyniosło….no właśnie, w czym? Pomysły okazały się nietuzinkowe. Najbardziej ujęły nas rury, taczka, wózek dla lalek garnek i kosiarka. Dla wszystkich była to z pewnością przede wszystkim zabawa i pokazanie swojej kreatywności.  Uśmiech gościł na twarzach uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. i właśnie o to chodziło, żeby było przede wszystkim wesoło! Oczekujcie kolejnych ciekawych dni w naszej szkole.

Samorząd Uczniowski

Być może wielu pamięta, jak sadziliśmy cebulki jesienią wokół naszego drzewka Kopernika. Cebulek było około 100, otrzymaliśmy od od Domowego Hospicjum. Teraz pięknie nam zakwitły, a dochód z ich sprzedaży przeznaczyliśmy właśnie na potrzeby tej instytucji. Dziękujemy wszystkim, którzy kupili żonkile.

Samorząd Uczniowski

Zdjęcia wykonał Mikołaj z kl. 7c aparatem zakupionym w ramach programu „Laboratorium Przyszłości”.

18 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku odbył się Miejski Konkurs Recytatorski. Naszą szkołę reprezentowały: Łucja Baczyńska z klasy III c i Patrycja Zyska z klasy II a. Recytacje były na bardzo wysokim poziomie. Dziękujemy za godną reprezentację szkoły i życzymy kolejnych sukcesów.

21 marca wyruszyliśmy na poszukiwanie wiosny. Najpierw poszliśmy na lody do „Pianki” sprawdzić czy tam się ukryła. Lody były kolorowe, prawdziwie wiosenne. Następnie wyruszyliśmy na plac zabaw. Było wspaniale, wiosna zmusiła nas do zdjęcia czapek i kurtek. Wszędzie zielono. Ona naprawdę tam była. Tak nam się spodobało, że w piątek też poszliśmy jej szukać. Byliśmy w Piekarni Pierchała. Dowiedzieliśmy się wszystkiego na temat pracy piekarza. Pan Pierchała opowiedział nam o produkcji chleba, bułek i ciast. Na koniec niespodzianka – zostaliśmy poczęstowani wiosennymi drożdżówkami. Wracając zobaczyliśmy piękne kwitnące wiśnie. Teraz już wiemy, że wiosna przyszła…

14.02
Klasowe walentynki – dzień sympatii i przyjaźni; rozmowa na temat szanowania uczuć innych; walentynkowe upominki.

15.02
Zapoznanie z pojęciami: ruch obiegowy i ruch obrotowy Ziemi – poznanie następstw krążenia Ziemi wokół Słońca i wokół własnej osi; wypowiadanie się na temat prezentowanego filmu edukacyjnego; ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem modeli Słońca i Ziemi.

19-21.02
Rekolekcje.

20.02
Spotkanie z lekturą „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek; wykonanie dekoracji – zajączek ze skarpetki.

21-29.02
„Poznajemy pory roku – wykonanie zimowego lapbooka” – wycinanie, kolorowanie, segregowanie, przyklejanie materiałów zawierających informacje na temat zimy; ozdabianie.

22.02
Realizacja projektu „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki” – moduł V „Matematyka w klockach” (utrwalenie zagadnień matematycznych typu symetria, rytmy, bryły; budowanie z klocków z planem i bez planu).

26.02
Teatr cieni – czytanie dialogów; przygotowanie rekwizytów do teatrzyku cieni – wycinanie, łączenie z patyczkiem; układanie rozmów do zainicjowanych scenek; prezentacje.

27.02
Wycieczka do manufaktury „Bombon” w Rybniku – poznanie procesu powstawania lizaków; wprowadzenie słownictwa: karmel, barwnik, kwasek cytrynowy; własnoręczne formowanie lizaków.

28.02
Dzień Otwarty – zabawy „kosmiczne” w sali klasy Ia.

Witajcie! Troszkę nas tu nie było, a chcielibyśmy Wam powiedzieć kilka słów o tym, co się u Nas działo po powrocie z ferii… bo trochę tego było 😉

Na początek chcielibyśmy się pochwalić, że ostatni dzień przed feriami zakończyliśmy z dużymi oklaskami. To dlatego, że po raz pierwszy wystąpiliśmy na naszej szkolnej scenie! Okazja była wyjątkowa, bo był to Dzień Babci i Dziadka. Wraz z naszą panią przygotowaliśmy przedstawienie, podczas którego nie tylko mówiliśmy piękne wierszyki, ale też śpiewaliśmy, a nawet zatańczyliśmy i to nie jeden taniec! Nasza Pani była z nas bardzo dumna, bo naprawdę świetnie nam poszło, a nasi goście bili nam brawo bardzo głośno! Po przedstawieniu mogliśmy wspólnie usiąść z naszymi dziadkami i babciami przy stole żeby porozmawiać, zjeść pyszne wypieki przygotowane przez nasze mamy i miło spędzić razem czas. Było super!

Po feriach ruszyliśmy z kolejnymi wydarzeniami. Zaczęliśmy wyczekanym Balem Karnawałowym. Każdy uczeń naszej klasy miał wyjątkowy strój na tą okazję, a zabawa karnawałowa była ekstra. Bawiliśmy się na parkiecie bez chwili wytchnienia! Uwielbiamy takie zabawy!

Już dzień później nadeszły Walentynki. W naszej klasie mieliśmy naszą małą pocztę walentynkową, do której przez kilka dni mogliśmy wrzucać listy i upominki dla naszych ulubionych kolegów i koleżanek z klasy. W dniu Walentynek Nasza pani wręczyła wszystkie listy wrzucone do skrzynki jej adresatom – była zaskoczona, bo kilka z nich było nawet zaadresowanych dla niej! Był to bardzo miły dzień, a każdy z nas był bardzo szczęśliwy otrzymując listy i upominki od koleżanek i kolegów. Fajnie jest być dla siebie miłym, nie tylko w Walentynki! 😉

W lutym omawialiśmy też lekturę – „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Przez cały dzień wszystko co robiliśmy, było związane ze skarpetkami. Nawet na lekcji w-f skarpetki grały główną rolę! Bardzo nam się podobał ten skarpetkowy dzień, zwłaszcza, że każdy z nas mógł wtedy przynieść do szkoły swoją ulubioną parę skarpetek i robić z nimi różne szalone rzeczy!

26 lutego nasza klasa zamieniła się z kolei w świat pełen zakopanych skarbów, a konkretnie szczątków.. był to Dzień Dinozaura! Nasza pani nie tylko opowiedziała nam o ciekawostkach na temat życia i wyglądu tych niesamowitych stworzeń, ale mogliśmy też wcielić się w rolę paleontologów (nauczyliśmy się też wypowiadać to trudne słowo, to dopiero był sukces!). Na rozgrzewkę próbowaliśmy układać szkielet dinozaura według wzoru, dopasowywać szkielety do różnych dinozaurów, a na koniec nadeszła pora na zadanie główne – prawdziwe wykopaliska! Otrzymaliśmy specjalny kapelusz i potrzebne przyrządy każdego odkrywcy, a następnie sami próbowaliśmy odkryć szczątki dinozaurów ukryte pod piaskiem. Ależ to była zabawa i radość, kiedy udało nam się znaleźć wszystkie! To był super dzień!

Oprócz tych szczególnych dni, w naszej klasie oczywiście każdego dnia działo się coś ciekawego – jak to w pierwszej klasie. Codziennie nowości i niespodzianki! Mieliśmy zabawy z teatrzykiem cieni, dowiedzieliśmy się wszystkiego o życiu żab, poznaliśmy tajemnice kosmosu, zamieniliśmy salę w planetarium i bawiliśmy się w obserwacje gwiazd na naszym klasowym suficie, a także jak to u nas bywa, uczyliśmy się matematyki na różne zabawne sposoby – m.in. biegając po klasie i korytarzu w jej pobliżu, żeby znaleźć wszystkie ukryte przez naszą Panią kolorowe karteczki z działaniami do wyliczenia. Byliśmy bardzo zaskoczeni, kiedy okazało się, że to te same działania, których zwykle bardzo nie chcemy przepisywać z książki.. teraz już je lubimy i nie marudzimy, bo wiemy, że są fajne!

To na razie tyle z naszych szkolnych przygód. W marcu znów dużo się u nas dzieje, ale o tym opowiemy Wam następnym razem.

Pozdrawiamy i ściskamy Was mocno!

Koledzy i koleżanki z 1B 🙂