Klasy 1-3

W klasie 3a wiele się działo…

Więcej…

Więcej…

Dziś odwiedził nas niezwykły gość – Święty Mikołaj. Przybył do nas z Mirry wraz ze swoją świtą. Przyjęliśmy go bardzo serdecznie, zaśpiewaliśmy piosenki, były wierszyki i obietnice, że będziemy jeszcze grzeczniejsi. Święty Mikołaj obdarował nas czekoladowymi lizakami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Bardzo dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca za ten piękny świąteczny, pełen radości dzień.

W listopadzie uczniowie 1a wspominają…

• Zapalenie symbolicznego znicza przy pomniku Ofiar Oświęcimia i ostatni jesienny spacer do lasu
• Zaangażowania całej klasy w Prezentację zdrowego śniadania.
• Klasowy konkurs Ludzików z owoców i warzyw.
• Dzień Niepodległości, gdy w szkole królowały biało – czerwone barwy i panował podniosły nastrój.
• Światowy Dzień Postaci z Bajek i wizytę w szkolonej bibliotece.
• Ostatnie harce na boisku szkolnym przed czekającą zimą….
• Odwiedziny w krainie książki, czyli w szkolnej bibliotece, Pasowanie na Czytelnika i wypożyczanie pierwszych książek.
• A poza tym: Dzień Pluszowego Misia i wróżby andrzejkowe.

Cieszymy się ogromnie, że tak bardzo na sercu leży Wam los zwierząt. Z pewnością przyczyniliście się do tego że święta w schronisku będą dużo radośniejsze dla podopiecznych.
Zebraliśmy:  105 kg suchej karmy, 15 kg smaczków, 32 opakowania przysmaków, 40 puszek, 19 kocy, 3 ręczniki, pościel, 3 miski,4 zabawki,3 podkłady, 3 ubranka, szampon, 7 płynów do czyszczenia,
                Dziękujemy serdecznie
                       Nauczyciele wf

Z okazji Barbórki zaprosiliśmy do naszej klasy górników. Opowiedzieli nam o ciężkiej i niebezpiecznej pracy w kopalni. Po wizycie jesteśmy bogatsi o nowe słowa. Wiemy, co to kupla, czako, pyrlik, kilof, szola, gruba i karbidka. Kolorując czapki górnicze dowiedzieliśmy się, co oznaczają kolory pióropuszy. Otrzymaliśmy w prezencie obraz przedstawiający św. Barbarę – patronkę górników.

Dziękujemy za ciekawą lekcję.
2c z wychowawczynią

Na chwilę zamilkliśmy żeby powrócić z wielkim przytupem. Cześć, to my IIb! Listopad był dla nas wyjątkowym miesiącem. W pierwszych dniach wyruszyliśmy upamiętnić ofiary poległe w II wojnie światowej z okazji uroczystości Wszystkich Świętych. Zapaliliśmy symboliczny znicz i pomodliliśmy się.

DO HYMNU! 1O listopada wszyscy czując w sobie postawę patriotyczną, ubrani na galowo lub kolory biało-czerwone odśpiewaliśmy hymn polski.

Wiemy, że w grupie siła, dlatego każdą rozgrywkę sportową zaczynamy od krótkiej narady..

21 listopada odbył się Dzień Życzliwości.

Dzień Pluszowego Misia był jednym z najatrakcyjniejszych dni w listopadzie. Nasze pluszaki nie tylko odwiedziły szkołę, ale również miały okazję się czegoś nauczyć.

Andrzejki, to czas wróżb i czarów. My wróżyliśmy sobie w tematyce Harrego Pottera. Każdemy z nas Tiara przydzieliła odpowiedni dom, przepowiednia z kul opowiedziała co nas czeka, a z listów wyczytaliśmy nasze wskazówki. Oczywiście nie zabrakło też tradycyjnych wróżb.

A teraz powiedzieć chcemy tylko jedno: MIKOŁAJU, CZEKAMY!!!

29 listopada odwiedziliśmy muzeum, aby zapoznać się z tradycjami i zwyczajami andrzejkowymi. Była to bardzo ciekawa lekcja. Poprzez wróżby dowiedzieliśmy się, kto pierwszy w naszej klasie zmieni stan cywilny, kto będzie w przyszłości bogaty oraz jakie będą imiona naszych przyszłych sympatii. Dowiedzieliśmy się też wielu ciekawych rzeczy o tym, jak to kiedyś było…

Uczniowie klasy IIc

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031