Monthly Archives: marzec 2022

Leży Ci na sercu los uchodźców z Ukrainy, którzy uciekając przed grozą wojny, znaleźli bezpieczne schronienie w Rybniku? Chcesz pomóc, a nie wiesz jak to zrobić? Myślisz o wolontariacie? Możesz zaoferować dach nad głową albo pracę?

Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie w Ukrainie – porady dla rodziców

Plakat o pokoju

Informacja na temat edukacji obywateli Ukrainy (PL)

Informacja na temat edukacji obywateli Ukrainy (UA)

List Prezydenta Miasta do uczniów

List MEiN dotyczący sytuacji w Ukrainie

Rekomendacje MEiN

Artykuł o rekomendacjach MEiN

Rada Rodziców prosi o dokonywanie zadeklarowanych wpłat na konto Rady Rodziców.
Przypominamy:
Numer konta Rady Rodziców dla wpłacających do banku
PKO Bank Polski 87 1020 2472 0000 6702 0538 3346
W tytule przelewu należy napisać: składka na Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5, imię i nazwisko dziecka, klasa.
Wysokość  dobrowolnej składki na Radę Rodziców w  roku szkolnym 2021/2022 wynosi 130 zł na rok.
W przypadku rodzeństwa rodzice wpłacają jedynie 130 zł.

Dzieci zakwalifikowane i niezakwalifikowane do SP 5 w Rybniku
Informujemy, że listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do naszej szkoły znajdują się na tablicy informacyjnej w holu głównym szkoły.
Informację można również sprawdzić, logując się do systemu na swoje konto – strona: www.rybnik.elemento.pl

UWAGA!
Koniecznie sprawdź plan lekcji swojej klasy!
Od czwartku, tj.31.03.2022 r. uczniowie klas 4-8 naszej szkoły będą mieli lekcje w różnych salach lekcyjnych, by w pełni wykorzystać pomoce dydaktyczne, którymi dysponuje szkoła!
Koniecznie należy sprawdzić plan lekcji, na którym zaznaczone są numery sal!

ÓSMOKLASISTO!
Czas na rekonesans, czyli sprawdź, co proponują rybnickie szkoły ponadpodstawowe.
Zachęcamy wszystkich uczniów klas VIII oraz ich rodziców/ opiekunów do zapoznania się z ofertą szkół ponadpodstawowych

Informator

W imieniu potrzebujących bardzo dziękujemy za wszystkie odruchy serca, pomoc i podarowane rzeczy. Nie ustawajmy w pomaganiu!

Potrzebne są poduszki i kołdry (5 sztuk) oraz 2 większe garnki (ok. 5 litrowe).

Kontynuujemy zbiórkę nowych ręczników i pościeli, które są potrzebne dla uchodźców przybywających do Rybnika.

Jedna z rodzin (pięcioosobowa) poszukuje również mieszkania. Jest w stanie opłacić media. Osoby, które mogą pomóc, proszone są o kontakt z sekretariatem.

Podarujmy uciekającym przed wojną dzieciom odrobinę radości!
Uruchamiamy kolejną zbiórkę – tym razem w klasach naszej szkoły i oddziałach przedszkolnych.
Każda klasa i grupa przedszkolna przygotowuje świąteczną paczkę – PREZENT dla dzieci uchodźców z Ukrainy. Każda klasa i grupa przedszkolna przygotowuje 1 paczkę dla 1 dziecka.
Ponieważ potrzebujące dzieci są w różnym wieku, dlatego paczki muszą być uniwersalne. Proponujemy: słodycze, przytulanki, zabawki, kredki itp.
Prezenty przygotowywane są wspólnie przez całą klasę wraz z wychowawcą (nie zapomnijmy o ładnym opakowaniu paczki!).
Można dołączyć życzenia i inne ciepłe słowa, oczywiście w języku ukraińskim.
Paczki przygotowujemy do 1 kwietnia br.