Monthly Archives: wrzesień 2022

Hej, to my dziewczyny z klasy IIb. 30 września w naszej klasie zasiadłyśmy w JURY by wybrać „najlepszych z najlepszych „z różnych dziedzin. Nasza pani zorganizowała kilka konkursów. Było zjadanie cytryn z uśmiechem, odbijanie balonów, rozpoznawanie marek samochodow, zjadanie łakoci na czas i dużo innych. Bawiliśmy się znakomicie! Wybór był bardzo trudny, jednak wspólnie podjęłyśmy decyzję o następujących tytułach:
KAWALER NAJSZCZERSZEGO UŚMIECHU- Janek P.
ZNAWCA GRZYBÓW- Gucio
ZNAWCA MAREK SAMOCHODÓW- Olaf
NAJLEPSZY MATEMATYK- Michał
NAJLEPSZY ODBIJACZ BALONÓW- Ksawery
NAJSZYBSZY ZJADACZ ŁAKOCI- Antek
NAJLEPSZY SPORTOWIEC-Janek J.
Po całych emocjonujących zawodach chłopcy zostali nagrodzeni przez Nas łakociami, dyplomami i upominkami. Jednak największą radość sprawiła im piłka do nogi z PODPISAMI DRUŻYNY ROW RYBNIK!
Emocje były gwarantowane!
Dziewczyny z klasy IIb wraz z wychowawczynią Zuzanną Sobiech

Dziewczyny uczciły ten szczególny dzień kupując dla swoich wysportowanych chłopaków piłkę do gry w „nogę”.  Aby nikt jej nie pomylił z inną złożyły na niej swoje podpisy i życzenia. Następnie włączyły komedię” Głupi i głupszy” i zaprosiły do zjedzenia pizzy. Atmosfera była miła a zadowoleni chłopcy podziękowali serdecznie.
                                    Dziewczyny z 8a

2l. edukacja wczesnoszkolna
3l. religia

1l. j. polski p. Malgrab

3l. j. polski p. Potrawa
4l. geografia

2l. j. polski p. Rachniowska

Klasa 8c
2l. religia
3l. j. polski

Pogoda dopisała, ale najważniejsze że nasi wspaniali zawodnicy byli w doskonałej formie. Chłopcy starsi zajęli II miejsce, dziewczęta starsze IV miejsce, chłopcy młodsi III miejsce, a dziewczynki młodsze IV miejsce. Brawo!
Jesteśmy ogromnie zadowoleni z wyników, bo te ciekawe zawody cieszą się dużą popularnością i na starcie stawiło się aż 13 szkół.
 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Nauczyciele oraz koledzy i koleżanki

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów kl. IV – VIII do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Jak dbać o zdrowie psychiczne?” organizowanym w naszej szkole z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego (10 października).

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na istotę zdrowia psychicznego w funkcjonowaniu człowieka oraz podjęcie refleksji nad własnym samopoczuciem i potrzebami w obszarze profilaktyki zdrowia psychicznego.

CO TRZEBA ZROBIĆ?
– Wykonać pracę plastyczną nawiązującą do tematu konkursu. Przedstawić jak można zadbać o własne zdrowie psychiczne.
– Praca powinna być wykonana samodzielnie, w formacie A3, techniką dowolną.
– Termin składania prac upływa 7 października 2022 r.
– Prace należy składać do psychologa szkolnego (sala 11) oraz podpisać je według następującego wzoru: imię i nazwisko, klasa.
Kryteria oceny: estetyka pracy, inwencja twórcza, zgodność z tematyką.
Dla zwycięzców czekają nagrody.

Roch Wujec zajął II miejsce na Międzynarodowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Motocrossie.  Zawody odbyły się w Strykowie 02-03.07.2022r.
Roch od pięciu lat trenuje tą dyscyplinę, a sezon 2022 jest pierwszym w Mistrzostwach Polski. W ogólnym rankingu zajął 5 miejsce.
Więcej o sukcesach ucznia klasy 8a możecie przeczytać tutaj: Artykuł na rybnik.com.pl
                    Życzymy dalszych sukcesów
               Nauczyciele oraz koledzy i koleżanki

Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Katechetycznym „W DOMU,W PRZEDSZKOLU, W SZKOLE Z BOGIEM”. Właśnie wykonaliśmy jedno z 20 zdań pt. Mój Anioł Stróż. Po wykonaniu 9 z 20 zadań szkołą otrzyma certyfikat. Prace wykonali uczniowie klas 1a i b.

P. Zoremba-Piszczan

Świętowaliśmy w poniedziałek na lekcji wychowawczej. Nasi chłopcy zostali poddani testom. Pierwsze zadanie polegało na posmakowaniu plasterka cytryny i szerokim uśmiechu mimo kwaskowatego smaku w ustach. Wszyscy pięknie się uśmiechali. Drugie zadanie polegało aby narysować zamkniętymi oczami rysunek. Do narysowania były: kwiaty, sukienka, perfumy, motyl. Chłopaki wykonali świetne rysunki. W ogóle było dużo radości i uśmiechu. Na zakończenie chłopcy otrzymali breloczki a każdy uczeń zjadł ze smakiem jogurtową babeczkę.

P. Zoremba-Piszczan

UWAGA! UWAGA!  WALKA O PUCHAR PRZECHODNI DYREKTORA SZKOŁY ROZPOCZĘTA 🙂
SUPERKLASY  – START!
Bitwa o puchar przebiega w dwóch kategoriach:  kl. 1 – 3 oraz 4 – 8.  W każdym miesiącu będą do wykonania pewne zadania. We wrześniu to akcja charytatywna (zakrętki dla Patrycji) oraz Dzień Chłopaka (wystrój klasy, obchody…).
Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Wasz Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców prosi o dokonywanie zadeklarowanych wpłat na konto Rady Rodziców. Przypominamy:
Numer konta Rady Rodziców dla wpłacających do banku
PKO Bank Polski 87 1020 2472 0000 6702 0538 3346
W tytule przelewu należy napisać: składka na Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5, imię i nazwisko dziecka, klasa.
Wysokość  dobrowolnej składki na Radę Rodziców w  roku szkolnym 2022/2023 wynosi 140 zł na rok.
W przypadku rodzeństwa rodzice wpłacają jedynie 140 zł.