Daily Archives: 9 października 2022

7 października obchodziliśmy ŚDTM. Odbywa się każdego roku, zawsze  w pierwszy piątek tego jesiennego miesiąca. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są  uczniowie. Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest pan Andrzej Grabowski. Okazuje się, że zdobycie legitymacji Eksperta TM wcale nie jest takie proste! Cieszymy się, że jednak w każdej klasie tacy uczniowie się znaleźli. Po krótkim egzaminie, gdy pracę oceniali egzaminatorzy, pozostali uczniowie pracując w grupach, głowili się nad innymi zadaniami matematycznymi. Niektóre z nich wymagały solidnego zastanowienia się. Wszyscy jednak stwierdzili, że takich lekcji mogłoby być więcej…

Nauczycielki matematyki

W dniu 6 października klasy Va i Vc wyjechały na wycieczkę do Zatorlandii. Uczniowie zwiedzali 3 Parki Tematyczne i Lunapark.
Pierwszy to Park Ruchomych Dinozaurów-największy park w Europie w którym jest prawie 100 ruchomych dinozaurów.
Drugi to Park Owadów z 28 ogromnymi owadami ludzkich rozmiarów a niektóre z nich są ruchome. Uczniowie jeździli tu samochodzikami i odwiedzili Dom Szalonego Naukowca.
Trzeci to Park Mitologii w którym uczestnicy wycieczki wyruszyli w rejs przemierzając staw pełen greckich bóstw,bohaterów i potworów. W Lunaparku dzieci poczuły adrenalinę i wiatr we włosach na karuzelach i coasterach. Były w kinie 5D Extreme.
Każdy znalazł coś dla siebie. Przeżyliśmy niesamowitą przygodę.
Katarzyna Muschiol

7 października klasa IIc spotkała się z panem policjantem. Przypomniał nam o bezpieczeństwie w drodze do szkoły, w szkole, podczas zabaw i na spacerach. Uświadomiło nam to, że zawsze musimy być czujni i obserwować, co się dzieje wokół nas.

Uczniowie klasy IIc