Daily Archives: 17 października 2022

Dnia 17 października po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią na pobliskim basenie odbyły się szkolne zawody pływackie.

Łącznie wzięło udział 55 zawodników, którzy z przejęciem stanęli na murku i czekali na sygnał do startu.

Rywalizacja w wodzie to prawdziwa atrakcja a każdy z uczestników dodatkowo spisał się na przysłowiowy medal dając z siebie wszystko.

Najlepsi w czwartek będą reprezentować szkołę na miejskich zawodach. Powodzenia!

Nauczyciele w-f

– W dniu 13 października pojechaliśmy na wycieczkę do Katowic na ulicę Porcelanową, gdzie eksplorowaliśmy bajkowy świat Pana Kleksa w postaci multimedialnych, interaktywnych ekspozycji. Podczas zwiedzania mieliśmy do wykonania misję – naszym zadaniem było odnalezienie ukrytych trzech magicznych przedmiotów. Aby tego dokonać, szukaliśmy wskazówek i rozwiązywaliśmy zadania. Przeprowadzaliśmy doświadczenia chemiczne oraz pomagaliśmy Królowej Abie w ocaleniu planety przed katastrofą ekologiczną. Zobaczcie sami…

– W środę byliśmy gośćmi w gabinecie pani higienistki, z którą rozmawialiśmy o higienie osobistej i bezpieczeństwie w szkole.

– Podjęliśmy wyzwanie bicia rekordu czytania na przerwie w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. W tym dniu naszymi gośćmi była pani Marianna – mama Małgosi oraz Zosia z klasy IV b. Natomiast w bibliotece swojego głosu użyczyła nam Pani Dyrektor. Dziękujemy naszym lektorom za przyjemność słuchania pięknego czytania!

– Z zespołem tanecznym „Majery” bawiliśmy się świetnie na sali gimnastycznej.