Daily Archives: 24 października 2022

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zakup piłek, sprzętu do unihokeja i strojów sportowych, w których z dumą reprezentujemy naszą szkołę. Cieszymy się, że codziennie na lekcjach w-f możemy korzystać z Waszego prezentu!
Nauczyciele w-f oraz wdzięczna młodzież

W dniach 7.10, 10.10 i 24.10. 2022 r. na terenie szkoły realizowane były spotkania z przedstawicielem Policji. Tematyka spotkań dotyczyła:

– bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły,

– agresji i odpowiedzialności prawnej osób niepełnoletnich,

– bezpieczeństwa w sieci, hejtu, publikacji wizerunku innej osoby w mediach społecznościowych bez jej zgody.

Dzisiejsze spotkanie naszych uczniów z przedstawicielem Policji było ostatnim z cyklu. Prelekcję o bezpieczeństwie w sieci, hejtowaniu, publikacji wizerunku innej osoby w mediach społecznościowych bez jej zgody oraz odpowiedzialności prawnej przeprowadził Pan Sierżant Sztabowy Łukasz Czebotar. Uczniowie klas 7-8 mogli również zapoznać się z podstawowymi elementami wyposażenia policjanta wydziału prewencji. Podczas spotkania chętni uczniowie mogli z bliska zobaczyć działanie kajdanek oraz pałki. Kolejną atrakcją prelekcji była możliwość zadawania pytań, na które zaproszony gość chętnie udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

Marek Szecówka – pedagog szkolny

Od 8 do 23 października uczniowie klas 4-8 brali udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Przedsięwzięcie to polega na rywalizacji pomiędzy europejskimi krajami na zorganizowanie jak największej liczby wydarzeń związanych z kodowaniem i programowaniem. Nasza szkoła, jak co roku włączyła się do akcji. Uczniowie w ramach różnych aktywności „zostali zaprogramowani” i zatańczyli taniec robotów. Ponadto interpretowali programy, aby znaleźć właściwą trajektorię i wygrać liczne wyzwania. W efekcie uczestnicy zabaw mieli okazję zarazić się pasją do programowania, poznali nowe funkcje, a przy okazji poprawili swoją umiejętności logicznego myślenia oraz koncentrację uwagi.

Nauczyciele informatyki