Daily Archives: 28 października 2022

28 października w piątek klasy I-III miały okazję spotkać się wielkim miłośnikiem przyrody i hodowcą zwierząt – panem Andrzejem Pająkiem, który przybył do nas w towarzystwie wybranych gadów pochodzących z całego świata.
Pan Andrzej Pająk organizuje pokazy z udziałem żywych zwierząt i potrafi o nich opowiadać w niezwykle ciekawy sposób. Jest wyjątkowym nauczycielem przyciągający uwagę uczniów niesamowitym darem przekazu i ogromną wiedzą, która jest sumą teorii, wielu lat doświadczeń hodowlanych i obserwacji. Jego pasja i miłość do zwierząt potrafi zahipnotyzować nie tylko dzieci, ale również i dorosłych. Spotkanie okazało się nie tylko nauką, lecz też świetną zabawą. Zwierzęta, które można było dotknąć, obejrzeć z bliska czy nawet pogłaskać czynią, że żywe lekcje są dla wszystkich ogromnym przeżyciem.
Kształtowanie postaw proekologicznych i uwrażliwienie na piękno przyrody to główne przekazy na każdych spotkaniach z uczniami.

Zuzanna Sobiech

Na lekcji wychowawczej przy smacznym dyniowym poczęstunku oglądaliśmy filmiki i prezentacje ze zwyczajami związanymi z Dniem Dyni, uczniowie dzielili się swoimi doświadczeniami kulinarnymi i technicznymi z wykorzystaniem jesiennego przysmaku jakim jest dynia.

Wychowawca kl.VI b Magdalena Rydzyńska