Monthly Archives: listopad 2022

Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 5 w Rybniku  zebrał łącznie: 7969 szt. Talenciaków.
Przedszkolaki i Uczniowie dzięki tym pomocom dydaktycznym, będą rozwijać swoje talenty 😊

Nagrody przyznane dla szkoły:
1. Dwa pełne zestawy do eksperymentów- elektryczność – 61 sztuk elementów do przeprowadzania eksperymentów.
2. Dwa zestawy diatoniczne- 36 sztuk kolorowych rurek i dzwonków perkusyjnych- ćwiczą rytm i wspólne muzykowanie.
3. Pakiet 5 planszówek: (PixBlocks, Farmer Rancho, MaTik, Trio, UniKaT).
4. Zestaw 8 brył z siatkami– do zrozumienia abstrakcyjnych treści edukacyjnych.
5. Dwa zestawy kolorowych, magnetycznych tangramów- 42 sztuki form do tworzenie figur geometrycznych.
6. Dwa hałasomierze– dzięki temu miernikowi i sygnalizatorowi świetlnemu, łatwo sprawdzić poziom hałasu w klasie.
7. Zestaw 26 zegarów z książeczką do zadań dydaktycznych.
8. Trzy zestawy geometryczne do tablicy, łącznie 21 przyborów- dzięki nim można precyzyjnie rysować na tablicy kształty geometryczne, linie, kąty i figury.
9. Zestaw do lekkoatletyki– 8 pałeczek do sztafety i 10 piłeczek do rzucania podczas szkolnych zajęć sportowych i lekkoatletycznych.
10. Zestaw znaczników podłogowych, 92 sztuki – organizuje przestrzeń do ustawiania sprzętu lub do treningu.
11. Zestaw materiałów papierniczych XL– łącznie 85 sztuk bloków rysunkowych, technicznych, kolorowych, samoprzylepnych.

Wszystkim, którzy zaangażowali się  w Akcję Lidla- TALENCIAKI  serdecznie dziękujemy 🙂
Całe Grono Pedagogiczne

Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

Dnia 25.11 odbył się w naszej szkole Turniej Koszykówka Dziewcząt Starszych.
Zawodniczki z 5-tki spisały się na 6-tkę i z pierwszego miejsca weszły do finału! Wysoka wygrana nastraja  optymistycznie co do kolejnego etapu.
Nasza kapitan Milena Raudner z 8a poprowadziła zespół w mistrzowskim stylu zdobywając większość koszy. Na uznanie zasługują również Luiza Kuczmaszewka z 8a i Emilia Sosna z 7a.  Jesteśmy przekonane, że wywalczymy miejsce na podium, najbardziej satysfakcjonujące byłoby to najwyższe!
Dodamy jeszcze, że wspaniałą atmosferę stworzyły nasze kibicki, które spontanicznie ułożyły układ choreograficzny z pomponami.

Życzymy dalszych sukcesów!
   Nauczyciele w-f

Nasza szkoła w tym roku bierze udział w konkursie Ale Akcja. Chłopcy przygotowali 20 sekundowy filmik z umiejętnościami koszykarskim.
21 grudnia dowiemy się czy przeszliśmy do 2 etapu konkursu.

Trzymamy kciuki 👍

Dziękujemy Panu Przemysławowi Malgrabowi za pomoc w realizacji filmiku,

Nauczyciele wf

Po przerwie spowodowanej pandemią powróciły do naszej szkoły „żywe lekcje zoologii”. To było naprawdę bliskie spotkanie z gadami.

R. Nikel

Klasy piąte zrealizowały kolejny punkt projektu katechetycznego. Tym razem poznawali i utrwalali kolory roku liturgicznego.

P. Zoremba-Piszczan

Śladami wiary naszych przodków, to kolejny punkt projektu katechetycznego W DOMU,W PRZEDSZKOLU,W SZKOLE Z BOGIEM. Uczniowie klasy 2 zobaczyli miejsca związane z ważnymi osobami i wydarzeniami miasta Rybnik.

P. Zoremba-Piszczan

Fundacja Sursum Corda zwróciła się do nas z prośbą o sprzedaż kartek świątecznych. Dochód zasili konto fundacji. W ciągu dwóch dni sprzedano wszystkie 50 kartek. Ogólnie zebrano 154 zł i 50 gr. Dziękujemy za zakup.