Daily Archives: 5 grudnia 2022

W listopadzie uczniowie 1a wspominają…

• Zapalenie symbolicznego znicza przy pomniku Ofiar Oświęcimia i ostatni jesienny spacer do lasu
• Zaangażowania całej klasy w Prezentację zdrowego śniadania.
• Klasowy konkurs Ludzików z owoców i warzyw.
• Dzień Niepodległości, gdy w szkole królowały biało – czerwone barwy i panował podniosły nastrój.
• Światowy Dzień Postaci z Bajek i wizytę w szkolonej bibliotece.
• Ostatnie harce na boisku szkolnym przed czekającą zimą….
• Odwiedziny w krainie książki, czyli w szkolnej bibliotece, Pasowanie na Czytelnika i wypożyczanie pierwszych książek.
• A poza tym: Dzień Pluszowego Misia i wróżby andrzejkowe.

Cieszymy się ogromnie, że tak bardzo na sercu leży Wam los zwierząt. Z pewnością przyczyniliście się do tego że święta w schronisku będą dużo radośniejsze dla podopiecznych.
Zebraliśmy:  105 kg suchej karmy, 15 kg smaczków, 32 opakowania przysmaków, 40 puszek, 19 kocy, 3 ręczniki, pościel, 3 miski,4 zabawki,3 podkłady, 3 ubranka, szampon, 7 płynów do czyszczenia,
                Dziękujemy serdecznie
                       Nauczyciele wf

Nauka przez doświadczenie „wchodzi” zdecydowanie lepiej do głowy!

Uczniowie klasy 7a mogli się o tym przekonać. Brali udział w Mini projekcie „ Diagramy procentowe”. Po omówieniu zadania, przeprowadzili ankietę wśród koleżanek i kolegów

z klas 4 -8.Następnie w grupach opracowali dane. Efektem opracowań były diagramy procentowe. Część z zadaniem poradziła sobie celująco, innym potrzeba było kilku prób, by zadanie wykonać bardzo dobrze. Okazało się, że takich metod warto się uczyć!

Uczniowie z wychowawczynią