Daily Archives: 5 maja 2024

W sobotę 23.03.2024 na hali I LO odbył się turniej koszykówki BASKETMANIA organizowany przez MKKS Rybnik. Przedstawiciele naszej szkoły z klas II, III i VI dzielnie zmagali się ze starszymi przeciwnikami. Ich wysiłki docenili trenerzy nagradzając zaproszeniami na treningi klubowe.

Klasa 6a spędziła piękny dzień na wycieczce w Rudach. Po spacerze w parku Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego przeszliśmy do Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej, gdzie czekało nas zwiedzanie interaktywnego muzeum,  kuźni, zawody na drezynach, ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz inne atrakcje poznawania „kolejarskiego fachu”. Pogoda i humory dopisywały do samego końca wycieczki.

Po trudnym pojedynku reprezentanci naszej szkoły zajęli II miejsce w Finale Rejonowym Koszykówki Szkolnych Mistrzostw Województwa Śląskiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Bardzo dziękujemy i gratulujemy.