Daily Archives: 11 maja 2024

9 maja 2024 r. klasy 4a i 4b miały okazję uczestniczyć w pełnym atrakcji pobycie w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Tarnowskich Górach. Wszystko rozpoczęło się Ceremonią Przydziału w półmroku majestatycznej starodawnej sali zamkowej. Uczestnicy zostali podzieleni na dwa zespoły = Domy, które odtąd rywalizowały o Puchar Domów.

Przeniesieni do świata czarodziejów nowo przyjęci uczniowie na Lekcji Iluzji pilnie uczyli się z powodzeniem prostych sztuczek magicznych.

Po pomyślnym przejściu tej próby zajęli się Lekcją Astrologii. Pod wpływem planet z Układu Słonecznego zyskali wiedzę i przenikliwość prawdziwych magów.

Zatem przyszedł czas na Lekcję Różdżkoznawstwa – gdzie pomyślnie przeszli egzamin praktyczny z  właściwości różdżki, oraz umiejętności jej własnoręcznego wykonania i znajomości magicznych zaklęć. Nareszcie przyszedł czas na lekcję latania na miotle, po której Domy rozegrały ze sobą pasjonujący mecz Quidditch’a. Na zakończenie zwycięzcy podczas uroczystego wręczenia Pucharu Domów zostali uhonorowani. Ostatecznie zarządzono  Ucztę – poczęstunek dla obu grup.

Czy warto było przy pięknej słonecznej pogodzie spędzić w tym tajemniczym świecie czas – rozsądźcie sami na podstawie zrobionych przez nas zdjęć.

Samorząd 4a i 4b