Daily Archives: 13 maja 2024

Tuż po długim weekendzie majowym do naszej szkoły zawitali dwaj RYMcerze z projektem profilaktycznym „Nie Zmarnuj Swojego Życia”.

Dj Yonas i Łukasz Bęś (pseud. Bęsiu) swoim wystąpieniem do młodzieży klas 6, 7, i 8 przestrzegali przed nieodpowiedzialnym zachowaniem wynikającym z eksperymentowania z substancjami uzależniającymi oraz dokonywaniem niewłaściwych wyborów w życiu młodych ludzi. Artyści podzielili się swoim świadectwem przemiany i przewartościowania priorytetów. Zachęcali do życia w zgodzie z wartościami moralnymi, z szacunkiem do autorytetów oraz myślenia o swojej przyszłości w kategorii szansy.

Jako nauczyciele musimy podkreślić, że nieczęsto obserwujemy, aby młodzież z takim zaciekawieniem słuchała kolejnej profilaktycznej pogadanki. Tym razem jednak wydarzyło się to naprawdę! Jesteśmy przekonani, że słowa RYMcerzy jeszcze długo będą brzmieć w głowach naszych uczniów i oby tylko wzmocniły ich asertywność, gdy życie postawi ich w momencie eksperymentowania z używkami!