Świetlica

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK

6:30 – 16.30

Telefon (32) 4221281 w 20

 

Ze świetlicy mogą korzystać uczniowie szkoły, których rodzice (prawni opiekunowie) pracują zawodowo.

Świetlica-wniosek

Świetlica-wniosek

Świetlica – regulamin


ŚWIETLICA W OBIEKTYWIE


BARBÓRKA – ŚWIĘTO GÓRNIKÓW

Z okazji Dnia Górnika, który przypada 4 grudnia, dzieci zapoznały się z ciężką pracą górników. Obejrzały także film, który wyjaśnił powstanie węgla. Były także tańce przy popularnych śląskich melodiach. Niektórzy uczniowie mogli przymierzyć nawet elementy stroju galowego górnika. Później dzieci rysowały węglem drzewnym i robiły papierowe czapki górnicze.

To był bardzo miły i udany dzień.

H. Adamczyk – Raszka i K. Rybka


PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, uczennicom i uczniom naszej szkoły, którzy podarowali gry planszowe i puzzle Świetliczakom.


DZIEŃ MISIA W ŚWIETLICY


KOCHAMY ZWIERZĘTA

W ostatnim czasie w świetlicy mówiliśmy wiele na temat zwierząt, gdyż w kalendarzu świąt nietypowych obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt – 4 października,
Dzień Jeża – 10 listopada oraz Dzień Czarnego Kota – 17 listopada. Była to świetna okazja aby poznać lepiej niektóre zwierzęta oraz uświadomić sobie, że ludzie muszą być odpowiedzialni za powierzone im istoty żyjące. Wykonaliśmy wiele ciekawych prac plastycznych.

Wychowawczynie świetlicy wraz z uczniami


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W czwartek 10 listopada w przeddzień Święta Niepodległości, dzieci w świetlicy obejrzały film, który przybliżył im symbole narodowe. Potem same wykonały kwiaty w barwach narodowych, godło oraz flagę naszego państwa.

Wychowawczynie świetlicy


PODZIĘKOWANIE DLA RADY RODZICÓW

Wychowankowie świetlicy szkolnej oraz wychowawczynie serdecznie dziękują Radzie Rodziców naszej szkoły za wielką pomoc finansową w zakupie różnych materiałów plastycznych, technicznych i innych pomocy potrzebnych do prowadzenia różnorakich zajęć na świetlicy!


JESIEŃ W ŚWIETLICY

Jesień jest piękna, kolorowa ,ciepła i słoneczna w świetlicy i poza nią!


PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

W środę 26 października br. odbyło się w świetlicy pasowanie na świetliczaka.
Zanim to jednak nastąpiło, uczniowie musieli wykonać szereg zadań. Recytowali wierszyki, rozwiązywali zagadki, rebusy, układali puzzle i wykonali pracę plastyczną. Z wszystkimi zadaniami dzieci poradziły sobie znakomicie. Potem nastąpiła ceremonia ślubowania. Na koniec Pani Dyrektor rozdała uczniom pamiątkowe dyplomy. Były też upominki i słodycze.
Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w miłych wspomnieniach pierwszaków.

Wychowawczynie świetlicy


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DRZEWA

Dziś obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Drzewa. Ludzie którym zależy na istnieniu naszego świata, powinni zadbać w szczególności o drzewa. Gdy ich zabraknie – zabraknie nam tlenu! Pozbawimy również mieszkania wiele zwierząt! My dzieci postanowiłyśmy  dbać o drzewa. ” nasze ręce” będą dbały o to, by nie niszczyć niepotrzebnie kartek, łamać gałęzi, zrywać liści. A jeśli nam się uda, to nawet posadzimy jakieś drzewa! Symbolem naszego zaangażowania jest to” świetlicowe drzewo dłoni”.


NADESZŁA JESIEŃ

Tak jak co roku 23 września zagościła u nas jesień. W świetlicy zrobiło się kolorowo. Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy liście w jesiennych barwach a okna ozdobiły muchomorki i inne grzybki. Jesień to bardzo kolorowa pora roku.


DZIEŃ CHŁOPAKA

W piątek 30 września z okazji Dnia Chłopaka dziewczyny złożyły swoim sympatycznym kolegom najlepsze życzenia. Były też słodkości, które rozdawał sam Pan
Chupa Chupsik. Potem wspólnie bawiliśmy się.
Był to bardzo miły i udany dzień.


DZIEŃ KROPKI

15 września  na świetlicy szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.
Najpierw zobaczyliśmy krótki filmik na temat – skąd wzięło się to święto . Dowiedzieliśmy się również, że nie trzeba mieć talentu plastycznego, żeby być artystą – wystarczy nasza wyobraźnia.  Wspólnie stworzyliśmy piękne jesienne drzewo z kropek.  Potem wykonywaliśmy różne ” kropkowe” zadania, które wymagały od nas myślenia.
A  na koniec był „słodki kropkowy poczęstunek”.  Było super!
Wychowankowie i wychowawczynie świetlicy

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031