Świetlica

PONIEDZIAŁEK, ŚRODA

6.30 – 10.00 i 11.30 – 16.30

WTOREK, CZWARTEK, PIĄTEK

6.30 – 9.00 i 11.30 – 16.30

Nowy numer telefonu 512 927 885.

Prosimy dzwonić tylko w sprawach ważnych.

 

Ze świetlicy mogą korzystać uczniowie szkoły, których rodzice (prawni opiekunowie) pracują zawodowo.

Świetlica-wniosek

Świetlica-wniosek

Świetlica-regulamin


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

W ostatnim czasie obchodziliśmy bardzo ważny dzień, a dokładniej Dzień Ziemi. Mogliśmy zwrócić uwagę na to, co jest dobre dla naszej planty a co złe oraz rozmawialiśmy o tym, jak o nią dbać. W tym czasie wykonaliśmy wiele zadań, żeby uczcić ten dzień. Rysowaliśmy dobrą i złą  stronę naszej planety, mogliśmy stworzyć własnego ludzika ziemię oraz nie zabrakło ziemskiego kodowania.

Świetliczaki i wychowawczynie: p. Ola i p. Karina


ŚWIETLICOWY KONKURS Z OKAZJI DNIA ZIEMI

Uczniowie klas 2 i 3 postanowili uczcić Dzień Ziemi wykonując różne ciekawe prace plastyczne. Między innymi odbył się konkurs pt. TAK/NIE dla naszej planety. Należało narysować szczęśliwy kawałek przyrody oraz ten, który został zdewastowany przez człowieka. Nasza planeta była tak zachwycona pomysłami dzieci, że wszystkich postanowiła nagrodzić. Oby tak dalej mali obrońcy!

p. Karina i świetliczaki


SŁODKIE CO NIE CO

W Dniu Czekolady mieliśmy okazje porozmawiać trochę o czekoladzie, a nawet zaprojektować własne tabliczki czekolady. Na koniec czekał na nas słodki poczęstunek, który bardzo nas ucieszył.

Świetliczaki z p. Olą


POWIEW WIOSNY I WIELKANOCNY POCZĄTEK

Na świetlicy czuć już powiew wiosny. Pojawiło się wiele dekoracji, nawet takich, których autorami są małe świetliczaki. Dzieci wykonały malownicze forsycje. Jak wiosna, to też Wielkanoc, która również odwiedziła progi świetlicy. Zarówno młodsi jak i starsi wykonywali wielkanocne prace plastyczne, takie jak kubeczkowe zajączki, dekorowanie pisanek, była też świetna zabawa pt. „Wyturlaj pisankę”. Oprócz tego ze swoim teatrzykiem odwiedziła nas p. Ewa Łopatka, która opowiedziała wielkanocną bajkę i pokazała nam pięknie udekorowaną pisankę.

Świetliczaki i wychowawczynie: p. Ola i p. Karina


KONKURS NA MARZANNĘ

Patrycja, Oriana i Eryka z klasy 2a zrobiły piękną Marzannę. Dziewczynki bardzo się starały i wyszło super!

Konkursowiczki i p. Karina


KONKURS ŚWIETLICOWY „PANI WIOSNA”

Do świetlicy zawitała pani Wiosna. W oczach starszych dzieci wygląda właśnie tak. W nagrodę za swój portret obdarowała każdego portrecistę małym podarunkiem.

Świetliczaki z p. Kariną


DZIEŃ KOBIET

p. Ola i p. Karina


A GDYBY TAK PRZENIEŚĆ SIĘ W CZASIE?

Z okazji Dnia Dinozaura, przenieśliśmy się trochę w czasie i spotkaliśmy się z dinozaurami, które żyły kilka miliardów lat temu. Dowiedzieliśmy się jakie gatunki dinozaurów chodziły po ziemi oraz zobaczyliśmy pracę paleontologów. Dodatkowo kolorowaliśmy ogromną kolorowankę, wykonaliśmy portrety dinozaurów, nie zabrakło także łamigłówek.

Świetliczaki i wychowawczynie: p. Ola i p. Karina


DZIEŃ OTWARTY W ŚWIETLICY


DZIEŃ KOTA

W minionym tygodniu obchodziliśmy kolejne święto, czyli Dzień Kota. Sprawdziliśmy swoją wiedzę o czworonogach w quizie. Sporo się o nich dowidzieliśmy! Dodatkowo zrobiliśmy kocie prace plastyczne.

Świetliczaki i wychowawczynie: p. Ola i p. Karina


WALENTYNKI

Uczniowie klas 2 i 3 wykonali piękne walentynki. Kilka z nich prezentujemy. Resztę dzieci rozdały ukochanym osobom.

Świetliczaki z p. Kariną

 


TEATRZYK KAMISHIBAI

W poniedziałek kolejny raz odwiedziła nas p. Ewa Łopatka ze swoim nowym przedstawieniem teatrzyku kamishibai. Dowiedzieliśmy się dużo o roli i pracy piekarza. Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienie p. Ewy. Zapraszamy do nas!

Świetliczaki i wychowawczynie: p. Ola i p. Karina


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Nadszedł wyjątkowy czas dla naszych babć i dziadków. Wykonaliśmy własnoręczne laurki, które wręczyliśmy naszym najbliższym.

Świetliczaki i wychowawczynie: p. Ola i p. Karina


DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

W czwartek obchodziliśmy kolejne nietypowe święto. Była to postać z bajki, którą wszyscy dobrze znamy, czyli Kubuś Puchatek. Świetnie się bawiliśmy robiąc Kubusiowe opaski oraz balony, którymi Puchatek lubi się bawić.

Świetliczaki z p. Olą


UCZNIOWIE KLAS 2, 3 I 4 WZIĘLI UDZIAŁ W KONKURSIE PLASTYCZNYM Z OKAZJI DNIA KUBUSIA PUCHATKA

Ich zadaniem było narysować jego portret. Wyniki konkursu zostaną opublikowane w poniedziałek. Oj trudno będzie jury zdecydować o miejscach, gdyż wszystkie są piękne!

Wych. P. Karina


KONKURS ŚWIĄTECZNY PT. „MOJA OZDOBA ŚWIĄTECZNA”

1 miejsce: Hanna Polok, Stefan Kulawik, Stanisław Krzyżaniak

2  miejsce: Magdalena Matuszek, Nikodem Matuszek, Lena Biegańska, Antonina Krzysztoszek, Liliana Białdyga

3 miejsce: Bianka Klemczak, Patryk Grzonka, Patrycja Zyska

p. Ola


ŚWIETLICA PRZYGOTOWANA NA NADCHODZĄCE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

p. Ola


KONKURS MIKOŁAJOWY PT. „MOJE WYOBRAŻENIE ŚW. MIKOŁAJA”

  • 1 miejsce: Polok Magdalena, Adamek Emilia, Maksymowicz Łukasz, Matuszek Magdalena, Ogon Bartosz.
  • 2 miejsce: Jabłońska Zuzanna, Rudka Antonina, Sikora Laura, Krupa Cyprian.
  • 3 miejsce: Grzonka Patryk, Kołodziejczyk Agata, Zyska Patrycja, Tomeczek Hanna, Świerczyna Kaja.
  • 4 miejsce: Biegańska Lena, Faliński Filip, Kuwałek Mateusz.

p. Karina

 


DZIEŃ ANIOŁA

Świetliczaki z p. Kariną i p. Olą


ODWIEDZINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Dzisiaj odwiedził nas św. Mikołaj i przyniósł nam słodki poczęstunek. A my w podziękowaniu stworzyliśmy jego piękne portrety.

Świetliczaki z p. Kariną i p. Olą


JUTRO MIKOŁAJKI!

To już ostatni moment, aby poprosić św. Mikołaja o prezenty. Postanowiliśmy to zrobić trochę inaczej niż zwykle. Narysowaliśmy w worku Mikołaja to o czym marzymy! Może nam to przyniesie…

Świetliczaki z p. Kariną i p. Olą


ŚWIETLICA JEST JUŻ PRZYGOTOWANA NA ODWIEDZINY MIKOŁAJA

p. Karina


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Z końcem listopada mieliśmy misiowo – pluszowy dzień. W ciągu całego dnia towarzyszyły nam różnego rodzaju misie. Dodatkowo wykonaliśmy swoje misie z papieru i okazało się, że każdy jest inny! W tym dniu nie zabrakło zdjęć w fotobudce. Śmiechu było co nie miara.

p. Ola


DZIEŃ JEŻA

Każdy dzień jest dobry, żeby świętować. Tym razem nasza świetlica obchodziła dzień jeża. Mogliśmy wysłuchać ciekawostek o jeżu ale także sprawdzić swoją wiedzę na ich temat przez quiz. Nie zabrakło jeżowych maskotek oraz własnoręcznie wykonanych jeży przez naszych świetliczaków wraz z p. Olą i p. Kariną.


DZIEŃ CZARNEGO KOTA

Czarny kot wcale nie musi być pechowy. Nasze najmłodsze świetliczaki wykonały takie koty własnoręcznie. Zabawy było co nie miara!

p. Ola


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Szkolna świetlica włączyła się do obchodów Święta Niepodległości poprzez dekoracje całej świetlicy. Uczniowie starszych klas wraz z p. Wiolą i p. Małgosią stworzyły dekoracje w postaci flag oraz mapy naszego kraju natomiast nasi najmłodsi uczniowie wraz z p. Olą wykonały godło Polski.


PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

W czwartek 9 października br. odbyło się w świetlicy pasowanie na świetliczaka. Zanim to jednak nastąpiło, uczniowie musieli wykonać szereg zadań. Recytowali wierszyki, rozwiązywali zagadki, układali puzzle, zjadali cytrynę z szerokim uśmiechem. Z wszystkimi zadaniami dzieci poradziły sobie znakomicie. Potem nastąpiła ceremonia ślubowania, podczas której Pani Dyrektor pasowała dzieci na świetliczaków. Uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło również upominków i słodyczy. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w miłych wspomnieniach pierwszaków.

p. Ola i p. Karina


DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

We wtorek z okazji minionego święta postaci z bajek, odwiedziła nas p. Ewa Łopatka z przedstawieniem teatrzyku kamishibai pt. „Złota Kaczka”. Bardzo lubimy tego typu przedstawienia. Pani Ewa obiecała nam kolejne ciekawe spotkania.

Oprócz tego p. Ola zorganizowała nam teleturniej „Jaka to bajkowa melodia?”. Zabawy było po pachy!

Świetliczaki i wychowawczynie: p. Aleksandra i p. Karina


ŚWIĘTO DYNI

Z okazji urodzin dyni wykonaliśmy różnymi technikami przy pomocy p. Aleksandry i p. Kariny piękne prace. Były wyklejanki liściowe, dynie trójwymiarowe oraz kreatywne kolorowanki. Wystawa do zobaczenia na terenie świetlicy.


DZIEŃ KUNDELKA

25 października obchodziliśmy Dzień Kundelka. Przy tej okazji dowiedzieliśmy się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. W tym dniu mogliśmy pochwalić się naszymi pupilami, czyli porozmawiać o tym jak się nazywają i jak wyglądają.

Świetliczaki z wychowawczyniami


DZIECI ODWIEDZIŁY PANIĄ DYREKTOR

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, dzieci naszej świetlicy zrobiły laurki dla swoich Pań oraz dla Pani Dyrektor. Dzieci z ogromną radością postanowiły odwiedzić Panią Dyrektor w jej gabinecie, żeby złożyć życzenia i wręczyć laurki. Na dzieci czekała słodka nagroda.

Świetliczaki z wychowawczyniami


POWIEM JESIENI

Zagościła u nas jesień i zostawiła po sobie znak na dekoracjach i naszych pracach. Mogliśmy malować gąbkami i patyczkami higienicznymi oraz wydzierać z serwetek. To dopiero świetna zabawa!

Świetliczaki z wychowawczyniami


DZIEŃ KROPKI W SZKOLNEJ ŚWIETLICY

15 września to u nas Dzień Kropki. A co za tym idzie? Świetna zabawa, ciekawe zajęcia i słodkie kulkowe nagrody. Rozpoczęliśmy od filmiku, który pokazał nam skąd wziął się ten dzień. Później każdy z nas wykonał kolorowe kropkowe prace plastyczne. Dodatkowo zagraliśmy w Twistera, bo on przecież też ma kropki! Oczywiście nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia w fotoramce i kuleczkowych nagród. Towarzyszyła nam niesamowita zabawa!

Świetliczaki z wychowawczyniami


NOWA ŚWIETLICA

Nowy rok szkolny to u nas czas zmian. Świetlica szkolna zmieniła swoje miejsce zyskując więcej miejsca na odpoczynek, zabawę, odrabianie zadań i ciekawe zajęcia.

Wychowawczynie świetlicy