2022/2023

BIBLIOTEKA W OBIEKTYWIE

_______________________________________________

CZYTELNIA W NOWEJ ODSŁONIE

Od kilku dni możemy się cieszyć nowym obliczem czytelni. Dzięki hojności sponsorów zostały pomalowane ściany. Jedną z nich ozdobiono piękną fototapetą. Nowa szata czytelni cieszy nie tylko panie bibliotekarki, ale także uczniów, którzy tłumnie odwiedzają czytelnię, żeby sprawdzić zmiany.

Zapraszamy do odwiedzenia szkolnej biblioteki!

Bibliotekarki


ELEKTRYZUJĄCE SPOTKANIE AUTORSKIE

14 kwietnia naszą szkołę odwiedził pisarz – Marcin Kozioł. Klasy czwarte i piąte wzięły udział w niesamowitym „Spotkaniu z lekturą. Skrzynia Władcy Piorunów, Nikola Tesla i elektryzująca nauka”. Nie zabrakło nawet eksperymentów z bezprzewodowym przesyłaniem prądu na odległość. Skąd taki pomysł? – zajrzyjcie do wyżej wymienionej książki!

              Bibliotekarki


 ZIELONO MI…

Zieleń zagościła w bibliotece w pewien marcowy piątek. Powodem były szkolne obchody Dnia św. Patryka. W bibliotece można było wypożyczyć książki w zielonych okładkach, rozwiązać rebusy i łamigłówki, do których podpowiedzi znajdowały się na gazetce bibliotecznej. 15 wylosowanych  szczęśliwców otrzymało drobne nagrody za poprawnie rozwiązane zadania. Czytelnicy byli ubrani na zielono, podobnie jak bibliotekarki.

                            Bibliotekarki


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

27 marca od ponad 60 lat obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Postanowiliśmy przyłączyć się do tych obchodów. Do szkolnej biblioteki wpadły przedszkolaki, które miały okazję zobaczyć miniprzedstawienie teatrzyku kamishibai  „Mój przyjaciel Kemushi”.

                            Ewa Łopatka


PRAWDZIWE NOWOŚCI

Dzięki współpracy z KiHTK w Tuliszkowie udało się nam pozyskać do szkolnej biblioteki 25 pozycji. Są książki zarówno  dla najmłodszych, jak i dla nastolatków. Zapraszamy o obejrzenia galerii zdjęć – być może coś Wam się spodoba.  Czekamy na Was w bibliotece!

                            Bibliotekarki


WIOSENNE PORZĄDKI

Niektórzy spośród Was zrobili porządki w domowych biblioteczkach. Okazało się, że już wyrośliście z pewnych książek i postanowiliście podarować je szkolnej bibliotece.

Serdecznie dziękujemy, zapraszamy do biblioteki!

                            Bibliotekarki


DZIEŃ OTWARTY

1 marca br. był dniem otwartym naszej szkoły. Dzieci z rybnickich przedszkoli mogły zajrzeć do wszelkich zakamarków SP nr 5. Goście wpadli także do  biblioteki, gdzie zaprezentowano im miniprzedstawienie „Groszki”. Przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki można było zobaczyć nasz księgozbiór.

                                          Bibliotekarki


SZKOLNE ŻYCIE

Przedszkolaki z grupy starszej po wakacjach letnich staną się uczniami pierwszej klasy. Trenują pisanie, czytanie i liczenie. Nie wiedzą jeszcze, jak wygląda życie w szkole. Cykl czterech przedstawień przy użyciu teatrzyku kamishibai uchylił nieco rąbka tajemnicy. W kolejnych częściach dzieci poznały perypetie kosmity, który zaczął chodzić do szkoły na naszej planecie. Nie obyło się bez śmiechu i wzruszeń…

                                          Ewa Łopatka


LEGENDY WIECZNIE ŻYWE

Bajki, baśnie i legendy mają to do siebie, że słucha się ich wielokrotnie. Przedszkolaki w kolejnych 3 spotkaniach miały okazję zetknąć się z historiami z dawnych lat. Dzieciom zaprezentowano przy użyciu teatrzyku kamishibai następujące legendy: o Czechu, Lechu i Rusie, o Smoku Wawelskim i o Bazyliszku. Na kolejne tygodnie zaplanowano tematykę wiosenną.

Ewa Łopatka


NIE TYLKO KSIĄŻKI

Na każdej przerwie, a także przed i po lekcjach wpadacie do szkolnej biblioteki. Często wypożyczacie lub zwracacie książki. Niektórzy z Was przychodzą do czytelni, gdzie zajmują się czytaniem książek. Ostatnio modne stało się wspólne układanie puzzli. 1000 części czeka, by kolejni uczniowie złożyli cały obraz. Każdy może się przyłączyć do zabawy. Inni grają w warcaby. Uczniowie z klasy 8 zajmują się budowaniem  cyfrowego odległościomierza z podstawowego zestawu Arduino. Emocje buzują, stąd czasami powstaje niezły harmider. Cieszymy się, że w bibliotece tętni życie! Zapraszamy!

                                                         Bibliotekarki


NOWOŚCI W BIBLIOTECE

Często wpadacie do biblioteki, by wypożyczyć książki. Dzięki temu znamy Wasze gusta. Sporządziłyśmy listę marzeń czytelniczych, a Rada Rodziców naszej szkoły sfinansowała ich realizację, za co bardzo jej dziękujemy! Spójrzcie na zdjęcia, by znaleźć tam kontynuację serii lub całkiem nowe propozycje. Zarówno najmłodsi, jak i starsi znajdą coś dla siebie. Zapraszamy do wypożyczeń!

              Bibliotekarki


STARE CZY NOWE?

Czas biegnie szybko, zmieniają się Wasze zainteresowania lub gusta czytelnicze. Niektórzy spośród Was postanowili się rozstać ze swoimi książkami i przekazali je szkolnej bibliotece. Te dary czekają już na wypożyczenie. Tylko jak je nazwać: nowe stare czy stare nowe książki…

                            Bibliotekarki


IDĄ, IDĄ ŚWIĘTA!

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Ci, którzy regularnie odwiedzają bibliotekę zauważyli, że zorganizowano wystawkę książek o tematyce świątecznej. Są to opowieści, w których akcja dzieje się w grudniowym czasie. W innych pozycjach można znaleźć pomysły  na wykonanie prezentów lub ozdób świątecznych.  Ponadto mamy książki o świątecznych tradycjach w innych krajach.
Jeszcze nie jest za późno na wypożyczenie wspomnianych książek. Serdecznie zapraszamy!

              Bibliotekarki


POTRAFICIE SIĘ DZIELIĆ

Często przynosicie do biblioteki książki, które już przeczytaliście. Pozycje te trafiają na półki regałów i do rąk naszych uczniów. Czasem zdarza się, że posiadamy już kilka egzemplarzy danego tytułu i wtedy myślimy, kogo można by obdarować. Od wielu lat współpracujemy ze Szkołą Podstawową Specjalną w Rybniku. Pod koniec kalendarzowego 2022 roku przekazaliśmy wiele książek uczniom tej placówki. Przesłane podziękowanie świadczy o tym, że sprawiliśmy komuś radość.

                            Bibliotekarki


MISIOWE ŚWIĘTOWANIE

Sympatyczne obchody święta pluszowego misia zawitały do biblioteki. Nie zabrakło uczniów w towarzystwie swoich maskotek. Uczniowie mogli rzucić okiem na gazetkę o niedźwiedzich bohaterach literackich, a chętni czytelnicy mogli wypożyczyć książki  o tej tematyce.

Listopad zakończył się rozstrzygnięciem 2 konkursów z misiami w tle:

-konkurs dla klas starszych „Literackie i animowane wizerunki misia”
wyróżnienia:
Justyna Janusiewicz kl. 7a
Kajetan Siemieniec kl. 7a
Eryk Lodziński kl. 4b

– konkurs plastyczny dla młodszych „Mój ulubiony wizerunek misia”
wyróżnienia:
Emilia Riemel kl. 2a
Mikołaj Zurek kl. 3a
Anna Cichy kl. 2b
Hanna Berlińska kl. 2b
Agata Pośpiech kl. 2a

Bibliotekarki


„GÓRA” DARÓW

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły podarowali szkolnej bibliotece książki. Są to pozycje, które zostały przez Was przeczytane i zdecydowaliście się nimi podzielić. Po wpisaniu ich do księgozbioru już są wypożyczane.

Pozostałe dary są przez nas ciągle wprowadzane do katalogu, więc możecie się wkrótce spodziewać ciekawych pozycji.

Dziękujemy darczyńcom w imieniu czytelników!

Bibliotekarki


NOWOŚCI W BIBLIOTECE

Przed końcem roku kalendarzowego szkole udało się kupić nowe książki. Są to oczekiwane przez Was kolejne tomy ulubionych serii. Biblioteka zaprasza do odwiedzin i wypożyczeń!

Bibliotekarki


DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Jesienną aurę w bibliotece rozjaśniły przedstawienia teatrzyku kamishibai. W tym roku z okazji Dnia Postaci z Bajek zaprezentowano opowieść „Pani Zamieć”. W spotkaniach wzięły 2 grupy przedszkolne oraz obie klasy pierwsze.

Przypominamy również o bajkowych listopadowych konkursach! Zapraszamy do zabawy!

Bibliotekarki


NOWI CZYTELNICY

Uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników. Stało się to podczas specjalnych zajęć, które dostarczyły siedmiolatkom wielu informacji o korzystaniu z księgozbioru biblioteki. Od tego momentu najmłodsi w szkole mogą samodzielnie wypożyczać książki.

Bibliotekarki


BAJKOWY LISTOPAD

Biblioteka zaprasza do udziału w jesiennych, bajkowych konkursach!

Bajkowy listopad – plakat


MIESIĄC BIBLIOTEK ZA NAMI

W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Przedstawiamy wyniki październikowych konkursów:

– Quiz o frazeologii dla klas 4-8:`
1 miejsce – Martyna Janusiewisz 7a
2 miejsce – Dominik Riemel 6c
3 miejsce – Liliana Szymiczek 8b

– Wykreślanka dotycząca słownictwa bibliotecznego dla klas 1-4:
1 miejsce – Emilia Riemel 2a
2 miejsce – Filip Jędryszczak 3a
3 miejsce – Kateryna Antipova i Denys Ishchenko 3a

– Konkurs „Moja wymarzona biblioteka”.
Wyróżnienie: Kajetan Siemieniec 7a i Milena Lesisz 4a

Dla osób biorących w rywalizacjach przygotowano drobne upominki.
Przez cały miesiąc można było podziwiać wystawkę dotyczącą zalet czytania książek. Biblioteka włączyła się także w akcję „Czytanie na przerwie”.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy świętowali razem z nami!

Bibliotekarki


PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE


CZYTANIE NA PRZERWIE

12 października 2022 r. nasza szkoła brała udział w akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pod hasłem „Przerwa na czytanie”. W tym dniu w bibliotece było wyjątkowo tłocznie. Dziękujemy wszystkim czytelnikom za liczny udział w akcji!


PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Jak co roku nasza szkoła włącza się w obchody tego święta. Hasło tegorocznego MMBS brzmi: „Czytanie dla pokoju”.
W ramach obchodów święta zapraszamy uczniów do uczestnictwa w konkursach oraz  do odwiedzania biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi i korzystania ze zbiorów.
Proponujemy Wam następujące aktywności:
– Quiz o frazeologii dla klas 4-8 – żeby rozwiązać test, należy przyjść do biblioteki po kod dostępu lub poprosić o niego przez e-dziennik (p. A. Wilczek).
– Wykreślanka dotycząca słownictwa bibliotecznego dla klas 1-4. Po zadanie należy zgłosić do biblioteki szkolnej w godzinach jej otwarcia.
– Konkurs „Moja wymarzona biblioteka”.
Szczegóły konkursu

– Akcja „Podaruj książkę bibliotece”.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!
Bibliotekarki


OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Od wielu lat 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym roku uczniowie klasy 7a na lekcji języka polskiego zmierzyli się z fragmentem noweli Stefana Żeromskiego pt. „Siłaczka”. Okazało się, że głośne czytanie wcale nie jest takie proste…

Ponadto na przerwach w bibliotece uczniowie bawili się w czytanie łamańców językowych. Zabawa była przednia 🙂

Przy okazji polecamy ciekawe artykuły dla rodziców. Dotyczą one głośnego czytania:

https://calapolskaczytadzieciom.pl/dla-rodzicow/o-czytaniu/dlaczego-czytac-dziecku/

https://calapolskaczytadzieciom.pl/dla-rodzicow/o-czytaniu/jak-komu-i-jak-czytac/

Bibliotekarki


2021/2022

KONIECZNIE WPADNIJCIE DO BIBLIOTEKI!

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do odwiedzenia biblioteki. Mamy sporo nowości, które uzyskaliśmy dzięki  współpracy z HiKTK w Tuliszkowie. Gwarantujemy, że niektóre pozycje mogą Was zaskoczyć. Przyjdźcie sprawdzić, jak wyglądają ruchome ilustracje…

 

                                          Bibliotekarki


WIELE NOWOŚCI!

Rada Rodziców umożliwiła nam zakup ponad 140 książek. Są to przede wszystkim lektury, ale nie zabrakło również poczytnych tytułów. Wpadnijcie do szkolnej biblioteki sprawdzić, co na Was czeka!

Bibliotekarki


CZYTAM, BO…

Czytam, bo… – międzyszkolny konkurs na plakat


NOWE CZY STARE?

Niektórzy spośród uczniów naszej szkoły podarowali bibliotece swoje książki. Tym sposobem zyskaliśmy dla nas nowe pozycje, chociaż nie pochodzą prosto z księgarni. Zapraszamy do odwiedzin i wypożyczeń!

Bibliotekarki

 

 


BAJKOWY MIESIĄC ZA NAMI
Minął kolejny miesiąc jesieni. Bardzo twórczo wykorzystaliście ten czas biorąc udział w konkursach czytelniczo-plastycznych ogłoszonych przez szkolną bibliotekę.

Wyniki w konkursie klas 1-3 „Moja ulubiona postać z bajki”:
1m. – Emilia Riemel kl.1a i Hanna Berlińska kl.1b
2m. – Julia Kościańska kl.1b
3m. – Ewa Błąkała kl.3a

Wyróżnienia:
Anna Cichy, Laura Sikora, Magdalena Polok, Adam Pierchała – kl.1b

Wyniki w konkursie klas 4-8 „Ulubione postacie bajkowe naszej rodziny”:
1m. Martyna Janusiewicz, Kajetan Siemieniec kl.6a

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Bibliotekarki

 


WITAMY W GRONIE CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI!

Uczniowie klas pierwszych zostali czytelnikami szkolnej biblioteki. Podczas godziny lekcyjnej zapoznali się z pomieszczeniem  biblioteki, usłyszeli o zasadach w niej panujących. Dowiedzieli się, ile książek można wypożyczyć jednorazowo i na jak długo. Ponadto otrzymali odpowiedzi na wiele zadanych pytań. Najmłodsi czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie:

My uczniowie pierwszej klasy,
Tobie książko przyrzekamy,
Że szanować Cię będziemy,
Krzywdy zrobić Ci nie damy.

Świeżo upieczonym czytelnikom życzymy, by jak najczęściej wpadali do biblioteki i znajdowali tu niesamowite książki!

Bibliotekarki

 


ZAPRASZAMY NA OBCHODY MDPzB

Świętujcie z nami Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

 MDPzB – plakat


BAŚNIOWY MIESIĄC BIBLIOTEK ZA NAMI

W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Bibliotekarki zaproponowały uczniom kilka aktywności.

Jak co roku, nie mogło zabraknąć konkursów… W konkursie „ABC wiedzy o bibliotece i książce” dla klas 4-8 najlepsi okazali się Ilan Bienia (1 miejsce), Jakub Jakielaszek (2 miejsce) oraz Dominik Riemel i Agnieszka Dwornicka (3 miejsce). W konkursie dla klas 1-4 „Wykreślanka z bohaterami baśni i legend” wyróżniono: Julię Chołody, Milenę Lesisz, Ewę Błąkałę, Mikołaja Zurka, Emilię Riemel, Jakuba Jakielaszka, Szymona Górnika, Franciszka Magierę. Z kolei zwycięzcą konkursu „Selfie z baśnią w tle” został Kajetan Siemieniec. Gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczestnikom! Osoby biorące udział w rywalizacjach otrzymały drobne upominki.

W tym roku zaproponowano uczniom nową zabawę – „Randka w ciemno z… książką”.
Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród uczniów klas młodszych. Zabawa polegała na wypożyczeniu książki opakowanej w papier, bez znajomości jej tytułu. Tegoroczne hasło MMBS brzmiało: „Baśnie i legendy z całego świata”, dlatego wśród książek-niespodzianek przeważały tytuły z tego kręgu.

A to nie koniec atrakcji… Przez cały miesiąc można było podziwiać wystawkę o ciekawych baśniach i legendach. Kilkoro uczniów wzięło udział także w akcji „Podaruj książkę bibliotece” i podzieliło się swoimi książkami z innymi, za co bardzo dziękujemy!

Ponadto przez cały miesiąc pani Ewa odwiedzała przedszkolaków i świetlicę. Z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai przybliżała najmłodszym baśnie i bajki z różnych stron świata. Słuchaczom spodobała się rosyjska opowieść „O złotym jajku” oraz aborygeńska legenda „O gąsienicy, która zamieniła się w motyla oraz o tym dlaczego ptaki wiją gniazda”.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy świętowali razem z nami!

Bibliotekarki

 


OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Od wielu lat 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym roku w z tej okazji z głośne  czytanie odbyło się w 2 grupach przedszkolnych.  Zaproponowany tekst (fragment książki Waldemara Cichonia: Cukierku, ty łobuzie!) przypadł dzieciom do gustu. Opowieści o zwierzętach napisane z dozą humoru… muszą się podobać!

Ewa Łopatka

 


ZAPRASZAMY NA OBCHODY MMBS 2021

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Jak co roku nasza szkoła włącza się w obchody tego święta. Hasło tegorocznego MMBS brzmi: „Baśnie i legendy z całego świata”.

W ramach obchodów święta zapraszamy uczniów do uczestnictwa w konkursach oraz  do odwiedzania biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi i korzystania ze zbiorów.

Proponujemy Wam następujące aktywności:
– Konkurs on-line „ABC wiedzy o bibliotece i książce” dla klas 4-8 – żeby rozwiązać test, należy przyjść do biblioteki po kod dostępu lub poprosić o niego przez e-dziennik (p. E. Łopatkę).
– Wykreślanka z bohaterami baśni i legend dla klas 1-4. Po zadanie należy zgłosić do biblioteki szkolnej.
– Zabawa „Randka w ciemno z… książką” – zapraszamy od 18 do 22 października po książkę-niespodziankę.
– Akcja „Podaruj książkę bibliotece”.
– Wystawka o legendach i baśniach.
– Zapraszamy także do udziału w konkursie „Selfie z baśnią w tle”.
Zadaniem uczestników jest wykonanie selfie z książką zawierającą baśń/legendę lub w przebraniu za postać z baśni/legendy.
Zdjęcie można oddać w formie wydruku lub elektronicznej (na pendrivie lub na adres zsp5biblioteka@gmail.com)
Prace zostaną zamieszczone na stronie biblioteki. Termin dostarczenia zdjęć: do 27 października.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Bibliotekarki


WITAJCIE W NOWYM ROKU SZKOLNYM!

Jak zwykle po wakacjach zapraszamy do szkolnej biblioteki. Zbliża się kalendarzowa jesień, pogoda może nas zatrzymać w domach. A wtedy… warto sięgnąć po książki, których macie do wyboru ogromną ilość (ponad 16 tysięcy!). Może zainteresuje Was któraś pozycja z ostatnio podarowanych przez waszych kolegów? Wpadnijcie przy najbliższej okazji!

Bibliotekarki

 

 


2020/2021

 

POTRAFICIE SIĘ DZIELIĆ!

Informujemy, że w bibliotece mamy sporo nowości. Uczniowie naszej szkoły mają dobry zwyczaj przekazywania książek, które już przeczytali. Tym sposobem biblioteka zyskuje nowe pozycje, a uczniowie zbierają punkty do zachowania.

Przy okazji przypominamy, że należy już zwrócić książki wypożyczone w tym roku szkolnym. Natomiast w czwartek 24.06 br. i w dzień rozdania świadectw zapraszamy pasjonatów czytania do wybrania sobie książek na wakacje!

Bibliotekarki

 

BIBLIOTECZNE PROPOZYCJE NA CZAS ZDALNEGO NAUCZANIA

Śledź propozycje biblioteki…

 

FOTOGRAFICZNY SUKCES

Z ogromną przyjemnością zawiadamiamy, iż dwóch uczniów naszej szkoły Filip Wojciechowskich z klasy 8c  i Borys Wojciechowski z klasy 5a zostało nagrodzonych w IV edycji konkursu fotograficznego Z książką mi do twarzy organizowanego przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Rybniku.

W kategorii II (kl.5-8 szkoły podstawowej):

– I miejsce:  zdjęcie “Ławeczka” Filipa Wojciechowskiego 

– III miejsce: zdjęcie “Relaks w lesie” Borysa Wojciechowskiego.

 Serdecznie gratulujemy!

Bibliotekarki

 

 

NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE

Księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacił się o wiele nowych pozycji. Dzięki Radzie Rodziców zakupiono nowości, które – jak sądzimy- przypadną Wam do gustu. Uzupełniłyśmy także zasoby lektur. Przy okazji wprowadziłyśmy do księgozbioru książki podarowane przez Was. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia biblioteki!

                                                                                              Bibliotekarki

 

 

JAK ŚWIĘTOWALIŚMY MMBS?

W październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W związku z pandemią konieczne było zrezygnowanie ze spotkań w bibliotece, czego bardzo żałujemy.

W tym roku zaproponowano uczniom konkurs online „Biblioteka bez tajemnic” oraz konkursy-krzyżówki.

Przedstawiamy ich wyniki:

Konkurs online „Biblioteka bez tajemnic”
1 miejsce – Maja Chrószcz 7a
2 miejsce – Ola Groborz 8c
3 miejsce – Magdalena Wala 8c

Konkursy-krzyżówki:
Zwycięzcy:
– Ewa Błąkała 2a
– Agnieszka Dwornicka 3c
– Dominik Riemel 4c
– Robert Zawisło 4c
– Martyna Janusiewicz 5a
– Natalia Lesisz 7c
– Maja Dwornicka 8c

Zapraszamy zwycięzców po powrocie do szkoły po drobne upominki.

Bibliotekarki

 

 

ŚWIĘTO NASZEJ BIBLIOTEKI

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Jak co roku nasza szkoła włącza się w obchody tego święta. Hasło tegorocznego MMBS brzmi: „Z książką Ci do twarzy.”

W ramach obchodów święta zapraszamy uczniów do uczestnictwa w konkursach oraz  do odwiedzania biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi i korzystania ze zbiorów.

Proponujemy Wam następujące aktywności:

– Konkurs on-line „Biblioteka bez tajemnic” – żeby rozwiązać test, należy wejść na stronę joinmyquiz.com i wpisać kod: 26003336. Jako nazwę użytkownika należy podać imię, nazwisko i klasę.

– Konkursy-krzyżówki dla chętnych uczniów klas 1- 8 – tematyka dopasowana do wieku ucznia. Po krzyżówkę należy zgłosić

do biblioteki szkolnej, czas na wykonanie zadania wynosi tydzień.

Zapraszamy także do udziału w międzyszkolnym konkursie „Mój ulubiony bohater literacki”. Szczegóły w zakładce „Konkursy-ogłoszenia”.

 

ZAPRASZAMY PO NOWOŚCI

Drodzy Czytelnicy!
Po powrocie do szkoły czeka na Was mnóstwo nowości zakupionych przez Radę Rodziców. Znamy wasze upodobania czytelnicze, dlatego łatwo było wybrać pozycje, które Was zainteresują. Spójrzcie do galerii zdjęć, by się o tym przekonać.