2021/2022

KONIECZNIE WPADNIJCIE DO BIBLIOTEKI!

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do odwiedzenia biblioteki. Mamy sporo nowości, które uzyskaliśmy dzięki  współpracy z HiKTK w Tuliszkowie. Gwarantujemy, że niektóre pozycje mogą Was zaskoczyć. Przyjdźcie sprawdzić, jak wyglądają ruchome ilustracje…

 

                                          Bibliotekarki


WIELE NOWOŚCI!

Rada Rodziców umożliwiła nam zakup ponad 140 książek. Są to przede wszystkim lektury, ale nie zabrakło również poczytnych tytułów. Wpadnijcie do szkolnej biblioteki sprawdzić, co na Was czeka!

Bibliotekarki


CZYTAM, BO…

Czytam, bo… – międzyszkolny konkurs na plakat


NOWE CZY STARE?

Niektórzy spośród uczniów naszej szkoły podarowali bibliotece swoje książki. Tym sposobem zyskaliśmy dla nas nowe pozycje, chociaż nie pochodzą prosto z księgarni. Zapraszamy do odwiedzin i wypożyczeń!

Bibliotekarki

 

 


BAJKOWY MIESIĄC ZA NAMI
Minął kolejny miesiąc jesieni. Bardzo twórczo wykorzystaliście ten czas biorąc udział w konkursach czytelniczo-plastycznych ogłoszonych przez szkolną bibliotekę.

Wyniki w konkursie klas 1-3 „Moja ulubiona postać z bajki”:
1m. – Emilia Riemel kl.1a i Hanna Berlińska kl.1b
2m. – Julia Kościańska kl.1b
3m. – Ewa Błąkała kl.3a

Wyróżnienia:
Anna Cichy, Laura Sikora, Magdalena Polok, Adam Pierchała – kl.1b

Wyniki w konkursie klas 4-8 „Ulubione postacie bajkowe naszej rodziny”:
1m. Martyna Janusiewicz, Kajetan Siemieniec kl.6a

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Bibliotekarki

 


WITAMY W GRONIE CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI!

Uczniowie klas pierwszych zostali czytelnikami szkolnej biblioteki. Podczas godziny lekcyjnej zapoznali się z pomieszczeniem  biblioteki, usłyszeli o zasadach w niej panujących. Dowiedzieli się, ile książek można wypożyczyć jednorazowo i na jak długo. Ponadto otrzymali odpowiedzi na wiele zadanych pytań. Najmłodsi czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie:

My uczniowie pierwszej klasy,
Tobie książko przyrzekamy,
Że szanować Cię będziemy,
Krzywdy zrobić Ci nie damy.

Świeżo upieczonym czytelnikom życzymy, by jak najczęściej wpadali do biblioteki i znajdowali tu niesamowite książki!

Bibliotekarki

 


ZAPRASZAMY NA OBCHODY MDPzB

Świętujcie z nami Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

 MDPzB – plakat


BAŚNIOWY MIESIĄC BIBLIOTEK ZA NAMI

W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Bibliotekarki zaproponowały uczniom kilka aktywności.

Jak co roku, nie mogło zabraknąć konkursów… W konkursie „ABC wiedzy o bibliotece i książce” dla klas 4-8 najlepsi okazali się Ilan Bienia (1 miejsce), Jakub Jakielaszek (2 miejsce) oraz Dominik Riemel i Agnieszka Dwornicka (3 miejsce). W konkursie dla klas 1-4 „Wykreślanka z bohaterami baśni i legend” wyróżniono: Julię Chołody, Milenę Lesisz, Ewę Błąkałę, Mikołaja Zurka, Emilię Riemel, Jakuba Jakielaszka, Szymona Górnika, Franciszka Magierę. Z kolei zwycięzcą konkursu „Selfie z baśnią w tle” został Kajetan Siemieniec. Gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczestnikom! Osoby biorące udział w rywalizacjach otrzymały drobne upominki.

W tym roku zaproponowano uczniom nową zabawę – „Randka w ciemno z… książką”.
Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród uczniów klas młodszych. Zabawa polegała na wypożyczeniu książki opakowanej w papier, bez znajomości jej tytułu. Tegoroczne hasło MMBS brzmiało: „Baśnie i legendy z całego świata”, dlatego wśród książek-niespodzianek przeważały tytuły z tego kręgu.

A to nie koniec atrakcji… Przez cały miesiąc można było podziwiać wystawkę o ciekawych baśniach i legendach. Kilkoro uczniów wzięło udział także w akcji „Podaruj książkę bibliotece” i podzieliło się swoimi książkami z innymi, za co bardzo dziękujemy!

Ponadto przez cały miesiąc pani Ewa odwiedzała przedszkolaków i świetlicę. Z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai przybliżała najmłodszym baśnie i bajki z różnych stron świata. Słuchaczom spodobała się rosyjska opowieść „O złotym jajku” oraz aborygeńska legenda „O gąsienicy, która zamieniła się w motyla oraz o tym dlaczego ptaki wiją gniazda”.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy świętowali razem z nami!

Bibliotekarki

 


OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Od wielu lat 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym roku w z tej okazji z głośne  czytanie odbyło się w 2 grupach przedszkolnych.  Zaproponowany tekst (fragment książki Waldemara Cichonia: Cukierku, ty łobuzie!) przypadł dzieciom do gustu. Opowieści o zwierzętach napisane z dozą humoru… muszą się podobać!

Ewa Łopatka

 


ZAPRASZAMY NA OBCHODY MMBS 2021

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Jak co roku nasza szkoła włącza się w obchody tego święta. Hasło tegorocznego MMBS brzmi: „Baśnie i legendy z całego świata”.

W ramach obchodów święta zapraszamy uczniów do uczestnictwa w konkursach oraz  do odwiedzania biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi i korzystania ze zbiorów.

Proponujemy Wam następujące aktywności:
– Konkurs on-line „ABC wiedzy o bibliotece i książce” dla klas 4-8 – żeby rozwiązać test, należy przyjść do biblioteki po kod dostępu lub poprosić o niego przez e-dziennik (p. E. Łopatkę).
– Wykreślanka z bohaterami baśni i legend dla klas 1-4. Po zadanie należy zgłosić do biblioteki szkolnej.
– Zabawa „Randka w ciemno z… książką” – zapraszamy od 18 do 22 października po książkę-niespodziankę.
– Akcja „Podaruj książkę bibliotece”.
– Wystawka o legendach i baśniach.
– Zapraszamy także do udziału w konkursie „Selfie z baśnią w tle”.
Zadaniem uczestników jest wykonanie selfie z książką zawierającą baśń/legendę lub w przebraniu za postać z baśni/legendy.
Zdjęcie można oddać w formie wydruku lub elektronicznej (na pendrivie lub na adres zsp5biblioteka@gmail.com)
Prace zostaną zamieszczone na stronie biblioteki. Termin dostarczenia zdjęć: do 27 października.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Bibliotekarki


WITAJCIE W NOWYM ROKU SZKOLNYM!

Jak zwykle po wakacjach zapraszamy do szkolnej biblioteki. Zbliża się kalendarzowa jesień, pogoda może nas zatrzymać w domach. A wtedy… warto sięgnąć po książki, których macie do wyboru ogromną ilość (ponad 16 tysięcy!). Może zainteresuje Was któraś pozycja z ostatnio podarowanych przez waszych kolegów? Wpadnijcie przy najbliższej okazji!

Bibliotekarki

 

 


2020/2021

 

POTRAFICIE SIĘ DZIELIĆ!

Informujemy, że w bibliotece mamy sporo nowości. Uczniowie naszej szkoły mają dobry zwyczaj przekazywania książek, które już przeczytali. Tym sposobem biblioteka zyskuje nowe pozycje, a uczniowie zbierają punkty do zachowania.

Przy okazji przypominamy, że należy już zwrócić książki wypożyczone w tym roku szkolnym. Natomiast w czwartek 24.06 br. i w dzień rozdania świadectw zapraszamy pasjonatów czytania do wybrania sobie książek na wakacje!

Bibliotekarki

 

BIBLIOTECZNE PROPOZYCJE NA CZAS ZDALNEGO NAUCZANIA

Śledź propozycje biblioteki…

 

FOTOGRAFICZNY SUKCES

Z ogromną przyjemnością zawiadamiamy, iż dwóch uczniów naszej szkoły Filip Wojciechowskich z klasy 8c  i Borys Wojciechowski z klasy 5a zostało nagrodzonych w IV edycji konkursu fotograficznego Z książką mi do twarzy organizowanego przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Rybniku.

W kategorii II (kl.5-8 szkoły podstawowej):

– I miejsce:  zdjęcie “Ławeczka” Filipa Wojciechowskiego 

– III miejsce: zdjęcie “Relaks w lesie” Borysa Wojciechowskiego.

 Serdecznie gratulujemy!

Bibliotekarki

 

 

NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE

Księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacił się o wiele nowych pozycji. Dzięki Radzie Rodziców zakupiono nowości, które – jak sądzimy- przypadną Wam do gustu. Uzupełniłyśmy także zasoby lektur. Przy okazji wprowadziłyśmy do księgozbioru książki podarowane przez Was. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia biblioteki!

                                                                                              Bibliotekarki

 

 

JAK ŚWIĘTOWALIŚMY MMBS?

W październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W związku z pandemią konieczne było zrezygnowanie ze spotkań w bibliotece, czego bardzo żałujemy.

W tym roku zaproponowano uczniom konkurs online „Biblioteka bez tajemnic” oraz konkursy-krzyżówki.

Przedstawiamy ich wyniki:

Konkurs online „Biblioteka bez tajemnic”
1 miejsce – Maja Chrószcz 7a
2 miejsce – Ola Groborz 8c
3 miejsce – Magdalena Wala 8c

Konkursy-krzyżówki:
Zwycięzcy:
– Ewa Błąkała 2a
– Agnieszka Dwornicka 3c
– Dominik Riemel 4c
– Robert Zawisło 4c
– Martyna Janusiewicz 5a
– Natalia Lesisz 7c
– Maja Dwornicka 8c

Zapraszamy zwycięzców po powrocie do szkoły po drobne upominki.

Bibliotekarki

 

 

ŚWIĘTO NASZEJ BIBLIOTEKI

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Jak co roku nasza szkoła włącza się w obchody tego święta. Hasło tegorocznego MMBS brzmi: „Z książką Ci do twarzy.”

W ramach obchodów święta zapraszamy uczniów do uczestnictwa w konkursach oraz  do odwiedzania biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi i korzystania ze zbiorów.

Proponujemy Wam następujące aktywności:

– Konkurs on-line „Biblioteka bez tajemnic” – żeby rozwiązać test, należy wejść na stronę joinmyquiz.com i wpisać kod: 26003336. Jako nazwę użytkownika należy podać imię, nazwisko i klasę.

– Konkursy-krzyżówki dla chętnych uczniów klas 1- 8 – tematyka dopasowana do wieku ucznia. Po krzyżówkę należy zgłosić

do biblioteki szkolnej, czas na wykonanie zadania wynosi tydzień.

Zapraszamy także do udziału w międzyszkolnym konkursie „Mój ulubiony bohater literacki”. Szczegóły w zakładce „Konkursy-ogłoszenia”.

 

ZAPRASZAMY PO NOWOŚCI

Drodzy Czytelnicy!
Po powrocie do szkoły czeka na Was mnóstwo nowości zakupionych przez Radę Rodziców. Znamy wasze upodobania czytelnicze, dlatego łatwo było wybrać pozycje, które Was zainteresują. Spójrzcie do galerii zdjęć, by się o tym przekonać.

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031