16.09.2021 r

Międzynarodowy Dzień Ochrony Warstwy Ozonowej obchodzony jest w dniu 16 września, w rocznicę podpisania Protokołu Montrealskiego. Wrzesień to miesiąc kiedy zjawisko dziury ozonowej na obszarach okołobiegunowych jest najintensywniejsze. Z tej okazji, w ubiegły czwartek, uczniowie klas 8B, 8C, 8D przygotowali prezentacje multimedialne, plakaty i słodki poczęstunek.

Podczas lekcji geografii uczniowie zapoznali się ze skalą i intensywnością zjawiska dziury ozonowej na animacjach opartych o dane satelitarne NASA oraz poznali przyczyny powstawania “ozone layer” i jej skutki dla zdrowia i życia mieszkańców naszej planety. Uczniowie dyskutowali co każdy z nas może zrobić, aby przeciwdziałać dziurze ozonowej. Trudny problem środowiskowy naszej planety osłodziło pyszne ciasto marchewkowe wykonane przez uczennice klasy 8B oraz czekoladowe babeczki w wykonaniu ucznia klasy 8D. Było pouczająco i słodko!

Za przygotowanie obchodów Dnia Warstwy Ozonowej dziękujemy Natalii Drabik, Zuzannie Jakielaszek, Mai Kopczyńskiej, Alicji Krupie z 8B, Antosi Gajerskiej, Wiktorii Gajos, Natalii Lesisz, Emilii Scheicht z 8C oraz Igorowi Holona, Maćkowi Jędrkowiak i Alicji Miszkiewicz z 8D.

Arkadiusz Ochmański