05.01
Drzewo pór roku wraz z miesiącami – wykonanie pomocy dydaktycznej z elementów w wyprawce szkolnej, papierowej  rolki i kolorowych papierów.

09.01
Planeta energii – poznanie energii prądu elektrycznego, źródeł energii odnawialnej oraz zabawek edukacyjnych zasilanych energią słoneczną np. wiatraki, samochodziki. Wykonywanie zdjęć indywidualnych.

12-17.01
Serca z masy solnej oraz portrety babć i dziadków – wykonanie masy solnej (odmierzanie składników i wyrabianie ciasta), formowanie serc z odciskiem dłoni, suszenie, malowanie, wiązanie wstążki; rysowanie portretów babć i dziadków, wycinanie ramek.

16.01
Nauka posługiwania się termometrem. Odczytywanie i zapisywanie wskazań termometru oraz zaznaczanie podanej temperatury na termometrze. Pojęcia: temperatura powyżej zera, temperatura poniżej zera.

17.01
Wyjście do TZR na spektakl pt. „Jaś i Małgosia” w wykonaniu teatru „Teatrowo ToiOwo”.

18.01
Spotkanie z policjantem – pogadanka na temat bezpieczeństwa w domu, na ulicy, podczas zabaw zimowych na śniegu i lodzie.

18.01
Realizacja projektu „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki” – moduł IV „Matematyka na basenie” (poznanie pływalni i jej obiektów np. baseny kryte, otwarte, jacuzzi; poznanie pracy ratownika; rozmowa na temat spędzania wolnego czasu na basenie w czasie ferii, przypomnienie miar długości, temperatury i czasu, poznanie stopera, zadanie:  mierzenie czasu przepłynięcia danej długości basenu).

24.01
Wycieczka do „Warowni Pszczyńskich Rycerzy” w Pszczynie – poznanie budowli stylizowanej na średniowieczny zamek (gród i komnaty); bal przebierańców, zabawy taneczne w rytmach muzyki dawnej i współczesnej, konkursy z wykorzystaniem eksponatów: mieczy i hełmów, poczęstunek –dukaty.

25.01
Dzień Babci i Dziadka – popołudniowa impreza środowiskowa: część artystyczna (wiersze, piosenki, tańce, życzenia), upominki (ozdobne serca z masy solnej), wystawa portretów, poczęstunek.

26.01
Bezpieczne ferie: omawianie zasad bezpieczeństwa podczas ferii, przypomnienie numerów alarmowych, zwiedzanie szkolnej wystawy plakatów „Bezpieczne ferie 2024”.

maj 2024