FILIŻANKA. PAPIER MARCHE

Na kółku plastycznym przez ostatnich kilka tygodni tworzyliśmy filiżankę z Papier Marche.
Po przygotowaniu materiału papierowego, wypełniliśmy wcześniej wycięte wnętrze butelki. Wyschnięta forma została uwolniona z butelki i pomalowana na biało. Tak przygotowaną filiżankę udekorowaliśmy decoupage.
Oto niektóre przykłady naszych prac.

J. Gryniewicz


W KLIMACIE ŚWIĄT

Grupa artystyczna tuż przed świętami Bożego Narodzenia stworzyła stroiki świąteczne. Cieszyły nasze oczy na korytarzu szkolnym.

J. Gryniewicz


2022/2023

„ZAKŁADKA Z IMIENIEM”- PODSTAWOWY KURS Z WYPALANIA W DREWNIE

Na kolejnej wizycie z panią Agnieszką, poznaliśmy budowę, obsługę i zastosowanie wypalarki do drewna. Same prace wykonaliśmy według wcześniej przygotowanego wzoru. Wraz z odpowiednią temperaturą zaczęliśmy nakłuwać, dociskać wzory według własnej wizji czy możliwości zastosowań końcówek. Rękawice ochronne okazały się niezbędnym dodatkiem. Warsztaty okazały się strzałem w dziesiątkę. Dziękujemy i pozdrawiamy.


GOŚĆ NA KÓŁKU PLASTYCZNYM

Tuż przed świętami  wielkanocnymi mieliśmy przyjemność gościć panią Agnieszkę  Makselon, która prywatnie prowadzi „Kreatywne dzieci”. Pani Agnieszka przygotowała dla dzieci warsztaty ze „String Art’u”. Zaopatrzyła nas w materiały i narzędzia do wykonania „Króliczka wielkanocnego”. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i wprowadzenie dzieci do nowej techniki „string art’u”.

J. Gryniewicz


RYBA W ZŁOCIE

Na kółku plastycznym zakończyliśmy temat „Złotej ryby”.

Studium ryby na piance artystycznej okazał się tematem wymagającym wiele cierpliwości. Na początek trzeba było wykonać delikatnie szkic by nie uszkodzić zewnętrznej warstwy płytki. Po raz pierwszy wspólnie malowaliśmy farbami akrylowymi, które są bardziej wymagające. Złote tło kładliśmy warstwowo, by uzyskać błyszczący efekt.

Poniżej efekty naszej pracy.


PODZIĘKOWANIE RADZIE RODZICÓW

Dziękuję Radzie  Rodziców za przekazanie pieniędzy na zakup materiałów plastycznych. Pozostało jeszcze kilka rzeczy do kupienia, ale większość materiałów już jest.
Teraz możemy w pełni korzystać z zakupów, cieszyć się nimi i tworzyć piękne, oryginalne prace na kółku plastycznym. Dziękujemy.


PRACE Z PIGMENTÓW NATURALNYCH


AKWARELA Z NATURANYCH PIGMENTÓW

Na ostatnich zajęciach uczniowie mieli możliwość malowania sokiem z czerwonej kapusty, buraka, pokrzywy, kawy i kurkumy.
Praca z naturalnymi składnikami, okazała się nie tylko świetną zabawą ale była również innowacyjną lekcją w poszukiwaniu nowych dróg malarskich.
Efekty pracy już wkrótce.