Daily Archives: 9 kwietnia 2024

Na ostatnich lekcjach klasy 6 odważnie „broniły” swoich prac na temat wybranego przez siebie malarza. Prócz krótkich informacji biograficznych poznaliśmy szczegóły i ciekawostki dotyczące życia poszczególnych malarzy, stylów, w jakich tworzyli, jak i dorobku, który po sobie zostawili.

J. Gryniewicz

Klasy 7 ukończyły lekcję z Instalacji i Asamblażu. Uczniowie pracowali indywidualnie lub grupowo. Majsterkowanie z przedmiotami użytkowymi dało uczniom wiele możliwości twórczych i poznawczych. Od ostatniej lekcji chyba nikt z nas nie spojrzy już tak samo na zwykłe rurki, kable czy śruby 🙂

J. Gryniewicz

Klasa 7a i 7c zwiedziły dzisiaj świat techniki w Ostrawie. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, mogli poeksperymentować na różnych urządzeniach, rzeźbić w drewnie, ciąć, wyginać metal i wiele innych. Wycieczkę uważamy za udaną i polecamy innym klasom.

Klasa 7a i 7c z wychowawcami F. Podleśnym i J. Walisko oraz opiekunami A. Bujoczek i M. Rydzyńską

W klasie 1c marzec był pełen wrażeń i miłych zdarzeń. Świętowaliśmy Dzień kobiet, polubiliśmy Dzień św. Patryka. Nasza koleżanka Hania wzięła udział      w konkursie plastyczno-literackim, w którym zajęła II miejsce. Poznaliśmy układ słoneczny i ćwiczyliśmy matematykę podczas zabawy. Uczestniczyliśmy w spotkaniu z pisarzem panem Tomaszem Piotrem Nowaczykiem.  Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny poszliśmy do Multikina na film pt. „Za duży na Bajki”. Założyliśmy z naszą Panią ogródek klasowy, każdy przyniósł nasiona lub cebulki kwiatów do posadzenia w doniczce, prowadziliśmy codzienne obserwacje wzrostu roślin. Przygotowaliśmy wspólnie z klasą 2b Akademię Wiosenno-Wielkanocną dla uczniów Naszej Szkoły i ukochanych Rodziców. Naszą klasę odwiedził zajączek wielkanocny i zostawił koszyczki z niespodzianką, a po przerwie wiosennej zaprosiliśmy naszych Dziadków na występ Wiosenny, otrzymaliśmy mnóstwo braw i całusów.

Akademia wiosenno-wielkanocna

Dzień św. Patryka

Klasowy ogródek

Konkurs plastyczno-literacki „Autor przy pracy”