Daily Archives: 4 kwietnia 2024

Dzisiaj, 4 kwietnia w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego. Naszą szkołę, a zarazem miasto, reprezentowały dziewczyny z 8a – Dominika i Dagmara Besuch. Wspierała je drużyna w składzie- Zofia Kuligowska z 7a, Judyta Kaleta z 7b oraz Antonina Adamczyk z 6c. Zadania ortograficzne były trudne, sprawdzały nie tylko znajomość zasad, ale przede wszystkim wykorzystywanie wiedzy w praktyce. Dagmara i Dominika znalazły się tuż za podium- zdobyły wyróżnienie! Serdecznie gratulujemy!!!

polonistka A. Fuchs

Dziś w naszej szkole odchodziliśmy Dzień Świadomości Autyzmu. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom oraz ich rodzinom za zaangażowanie i wsparcie naszej akcji. Słodkości znikały w szybkim tempie, co można zaobserwować w fotorelacji. W zbiórce charytatywnej na leczenie małego Samuela zebraliśmy 342 zł 70 gr. Całą kwotę przekazujemy na konto Fundacji Siepomaga.
Dziękujemy również uczniom i nauczycielom za wyraz solidarności z osobami z autyzmem w postaci niebieskich elementów ubioru, a Radzie Rodziców za wsparcie finansowe niebieskiej dekoracji szkoły.