Daily Archives: 5 kwietnia 2024

Piątkowe przedpołudnie 5 kwietnia spędziliśmy w przyjemnej, wiosennej scenerii na boiskach za basenem Ruda.
Biegi, w których wzięliśmy udział nie należą do najłatwiejszych, ponieważ trzeba przebiec bardzo długie dystanse i to ze startu wspólnego.
Dziewczyny pokonują w jak najszybszym tempie 800 metrów, a chłopcy 1000.
Naszym najstarszym dziewczynom poszło najlepiej, gdyż zajęły I miejsce, chłopcy starsi III miejsce, młodsze dziewczyny V a młodsi chłopcy VII.
11 kwietnia zwyciężczynie powalczą w Bytomiu na wojewódzkich zawodach. Liczymy na udany występ.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom! To wspaniale móc znów usłyszeć o  sukcesach SP5! Liczymy na dalsze dobre wiadomości.

Skład drużyny Chłopców Starszych
1.Dawid Rener kl.7c
2.Dominik Riemel kl.7c
3.Robert Zawisło kl.7c
4.Mateusz Adamczyk kl.8a
5.Dorian Juszczyka kl.8a
6.Alan Pasek kl. 8a
7.Oliwier Pasek kl.8a
8.Tymon Stoły kl.7b

Skład drużyny Dziewcząt Starszych
1.Milena Pszczółkowska kl.7a
2.Karolina Bednorz kl.7a
3.Zofia Kuligowska kl.7a
4.Julia Begus kl.7a
5.Julia Rasimowicz kl.7b
6.Zuzanna Łazińska kl.7c
7.Laura Kuciej kl.8a

Grono Pedagogiczne wraz z Młodzieżą

Miło mi poinformować, że w drugim już konkursie wojewódzkim „Moje małe ojczyzny”- „Kocham moje miasto/ wieś” uczeń z naszej szkoły, Eryk Lodziński z 5b, zdobył II miejsce!

Drugi etap konkursu  polegał na stworzeniu plakatu promującego miasto oraz na rozwiązaniu testu z książki Kazimierza Szymeczki, książki wyróżnionej w konkursie Żółtej Ciżemki dla najciekawszego dzieła dla dzieci i młodzieży.

Erykowi serdecznie GRATULUJEMY!!!

polonistka A. Fuchs

Z wielką radością informujemy, że Jakub Jakubowski z klasy 7c został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii organizowanego przez Śląskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2023/2024. Warto zaznaczyć, że Kuba uzyskał znakomity rezultat, gdyż zdobył 60 punktów na 60 możliwych do zdobycia. Jakubowi i jego opiekunowi panu Franciszkowi Podleśnemu serdecznie gratulujemy.