Laboratorium Przyszłości

Zdjęcia wykonali Mikołaj z 7c i Mateusz z 8a aparatem z „Laboratorium Przyszłości”

Zdjęcia wykonał Mikołaj z kl. 7c aparatem zakupionym w ramach programu „Laboratorium Przyszłości”.

Kilka zdjęć wykonanych aparatem z „Laboratorium Przyszłości” przez Kajetana z 8a

Zdjęcia wykonane aparatem z „Laboratorium Przyszłości” przez uczniów 5a.

14 marca Pan Andrzej Michnik odwiedził naszą szkołę, przywiózł własną drukarkę 3D oraz podzielił się z uczniami swoją bogatą wiedzą na temat drukarek i wydruków. Uczniowie klas czwartych i piątych wzięli udział w szkoleniu z projektowania w programie FreeCAD oraz z wydruku na drukarce 3D. Pan Andrzej Michnik bardzo ciekawie opowiadał o drukarkach i wydrukach prowadzonych w różnych technologiach, a także wskazywał przykłady praktycznego zastosowania wydruków z drukarki 3D w życiu codziennym, medycynie, przemyśle i innych. Na koniec uczniowie otrzymali wydruki z drukarki oraz liczne gadżety.

Poniższe fotografie wykonali uczniowie klasy 5a aparatem z „Laboratorium Przyszłości”.

Kilka zdjęć wykonanych aparatem z Laboratorium Przyszłości przez Oskara i Franka z 5a.

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć wykonanych przez uczniów 7 i 8 klas aparatem z „Laboratorium Przyszłości”.

Kolejny kiermasz SU za nami. Tym razem jak przystało na porę roku, ten był świąteczny. Jak zawsze dużym powodzeniem cieszyły się galaretki i babeczki jogurtowe. Sporo z Was zakupiło drobne upominki i ozdoby, także te wydrukowane na drukarce 3D. Część prac wystawionych na sprzedaż została podarowana przez pensjonariuszy pobliskiego Domu Pomocy Społecznej. Bardzo dziękujemy za przekazane rękodzieło. Dochód ze sprzedaży zasili Samorząd Uczniowski,. a pieniądze przeznaczymy na kolejne akcje, konkursy itp. Przy okazji życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

Samorząd Uczniowski

 

Podobnie jak rok temu odwiedziła nas orkiestra górnicza kopalni Chwałowice. Panowie w pięknych galowych mundurach i czako z czerwonymi piórami zagrali wiele utworów muzyki klasycznej a także górniczo-śląskie hity: Poszła Karolinka, Górnicze skarby. Każdy z górników otrzymał przygotowaną przez Samorząd paczkę ze śląskimi słodkościami: kopalnioki, amoloki i czorne krówki. Obdarowaliśmy także nimi nasze szkolny Barbary. Miejmy nadzieję, że co roku będziemy przeżywać taki koncert. To piękna śląska tradycja.

Zdjęcia wykonano sprzętem zakupionym w ramach „Laboratorium Przyszłości”.

Zdjęcia wykonali uczniowie klasy 8a sprzętem zakupionym w ramach „Laboratorium Przyszłości”.