Monthly Archives: luty 2021

Dziś w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy informację o terminie szczepień dla nauczycieli. Termin wyznaczono na poniedziałek 1 marca br. Ze względu na narzucone godziny godziny (niemożliwe do negocjacji) uczniowie klas 1-3 będą mieli w poniedziałek tylko 3 pierwsze lekcje. Po 3. lekcji prosimy odebrać dzieci ze szkoły. Jesteśmy w stanie zapewnić opiekę wyłącznie dzieciom zapisanym do świetlicy.

Dyrekcja

Praca konkursowa dotyczy wykonania witryny internetowej. Tematyka tegorocznej edycji konkursu to „Nowoczesne technologie IT”. Szczegółowe informacje zawarto w regulaminie:

Regulamin konkursu Masterbit 2021

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o kontakt z p. Wilczek do 30.03.2021 (najlepiej poprzez Teams). Zgłoszenia uczniów do konkursu musi dokonać nauczyciel najpóźniej 31.03.2021 r.
Wysyłanie prac konkursowych: do 14.05.2021 r.

Z ogromną przyjemnością zawiadamiamy, iż dwóch uczniów naszej szkoły odniosło sukces w konkursie fotograficznym.

Uwzględniając obowiązujące wytyczne MEiN MZ i GIS, zaplanowaliśmy próbne egzaminy dla ósmoklasistów, które odbędą się w szkole. Aby zapewnić uczniom bezpieczne i higieniczne warunki oraz ciszę podczas pracy z arkuszem, egzaminy rozpoczną się o godz. 13.00.

Każdy uczeń powinien posiadać własne przybory do pisania.

Na egzaminie próbnym nie obowiązuje strój galowy.

Wychowawcy i nauczyciele przedmiotu przekażą uczniom informacje o zasadach obowiązujących podczas egzaminu.

Na naszej stronie internetowej zamieszczona jest również prezentacja na temat warunków i przebiegu egzaminu ósmoklasisty.

Uczniowie klas VIII w dniu egzaminu próbnego będą mieli zajęcia online do 3. lekcji włącznie (do 10.35). Uczniowie będą wpuszczani do szkoły od godz. 12.40 i kierowani do wyznaczonych sal.

Planowane terminy egzaminu próbnego:

– Język polski     15 lutego 2021 r. godz. 13.00

– Matematyka     24 lutego 2021 r. godz. 13.00

– Język angielski 26 lutego 2021 r. godz. 13.00

Informujemy, że nie zmieniły się terminy III etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

III etap każdego konkursu będzie przeprowadzony w szkole z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uczniowie zakwalifikowani do III etapu przychodzą do szkoły o godz. 10.45 z własnymi przyborami do pisania i spotykają się z komisją w holu głównym. Konkursy rozpoczynają się o godz. 11.00.

Szczegółowych informacji dotyczących organizacji konkursu (m.in. z czego można korzystać podczas konkursu) udzielają nauczyciele przedmiotu.

Zmiany Regulaminów konkursów dostępne są na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Terminy konkursów:
– Język polski 18 lutego 2021 r.
– Matematyka 19 lutego 2021 r.
– Język angielski 22 lutego 2021 r.
– Geografia 25 lutego 2021 r.

Trzymamy kciuki i życzymy wytrwałości w przygotowaniach do ostatniego etapu!