Anna Bujoczek

1 maja br. rusza nabór do 12 edycji budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika na 2025 rok. Do dyspozycji mieszkanek i mieszkańców Rybnika będzie tym razem 5 850 000 zł. Na projekty ogólnomiejskie przeznaczono 4 156 000 zł. Na projekty lokalne (dzielnicowe) przewidziano ok. 5% więcej środków w stosunku do zeszłego roku.

Link

22 kwietnia, jak co roku, obchodziliśmy w szkole Dzień Ziemi. Motto tegorocznego Dnia Ziemi to „Ziemia kontra plastik”. Uczniowie klas 4-8 rywalizowali w konkursie na plakat. Tematem była „Ziemia moich marzeń”. Prace konkursowe były bardzo pomysłowe, każda miała swoje przesłanie. W konkursie 1 miejsce uzyskała klasa 5b, drugie klasa 7c a laureatem 3 miejsca okazała się klasa 8a. W głosowaniu brali uczniowie z samorządów klas.

p. Sylwia Adamczyk

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z harcerzami w naszej szkole, które odbędzie się w piątek 26.04. br. w godzinach 18:00-20:00.

Z radością informujemy, że 13.04. br. odbyły się czeskie zawody w motocrossie Chalupa Cup w Karlinie. Tam Bartek zdobył 2 miejsce. Dzień później w niedzielę ścigał się w Slezsky Cup w Cieszynie i oba wyścigi wygrał, zdobywając 1 miejsce. Bartek dziękuje trenerowi Ryszardowi Strońskiemu i kolegom z teamu.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Dyrektor, nauczyciele i uczniowie

Informujemy, że w marcu rozpoczęły się zawody motocrossowe. Bartek jest już po kilku i to z sukcesami. Ostatnie niedzielne odbyły się w czeskim Smrku i tam Bartek stanął na podium zdobywając 2 miejsce. Minimalnie zabrakło, aby być pierwszym, ale taki jest sport. Bartek w tym roku jeździ już w klasie 85 na motorze Gasgas. Jego motor jest większy i mocniejszy. Bartek tak jak w ubiegłym roku reprezentuje Człuchowski Automoto Klub, CAMK Człuchów. Jutro i w niedzielę kolejne zawody. 13.04 br. odbędą  się w Czechach, a 14.04. w Cieszynie. Jeśli ktoś nie ma planów na niedzielę, to Bartek zaprasza na tor motocrossowy w Cieszynie.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Dyrektor, nauczyciele i uczniowie

18 kwietnia 2024 r. /czwartek/ – klasy 1, 2, 3
19 kwietnia 2024 r. /piątek/ – klasy 4, 5, 6

W związku z rozpoczęciem budowy ekoaltany, ze względu na bezpieczeństwo, obowiązuje bezwzględny zakaz przebywania w rejonie dawnego placu zabaw.

W dniu 21 marca nasze uczennice witały wiosnę, biorąc udział w konkursie ekologicznym EKO RYBNIK organizowanym przez Szkołę Podstawowa nr 19 w Rybniku.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach – część pisemna i finał – część ustna. Wszystkie nasze uczennice: Zuzanna Łazińska, Zuzanna Polok, Nina Klemczak zakwalifikowały się do ścisłego finału. Ostatecznie laureatką I miejsca została Zuzanna Łazińska, laureatką III  miejsca Zuzanna Polok a laureatką V miejsca Nina Klemczak. Są to uczennice z klas 7. Gratulujemy i życzymy dalszego zgłębiania wiedzy na temat najciekawszych rejonów przyrodniczych Polski, Śląska i Rybnika!

Opiekun Sylwia Adamczyk

Uczniowie najpierw zabrali się za wiosenne porządki oraz wspólne dekorowanie klasy wiosennymi motywami. Następnie zamiast ruszyć na wagary postanowili ruszyć głową i powitać wiosnę grami planszowymi i karcianymi. To była świetna zabawa z mnóstwem śmiechu i emocji oraz logicznym myśleniem.