18 maja 2023 r. uczniowie klasy 5b i 6b wraz z nauczycielami wzięli udział w atrakcyjnej wycieczce do „Zatorlandu” w Zatorze. Zatorland to wyjątkowe miejsce, w którym nauka staje się wspaniałą zabawą. W jego skład wchodzą: największy Park Ruchomych Dinozaurów w Europie, Park Mitologii na wodzie oraz Lunapark. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy wraz z przewodnikiem był Park Ruchomych Dinozaurów. Było to niesamowite przeżycie, ponieważ znajduje się on na gęsto zalesionym terenie, przez który wiedzie ścieżka edukacyjna prezentująca życie dinozaurów. Przenosząc się w odległe czasy odkryliśmy tajemnice przeszłości oraz zapierające dech w piersiach dinozaury, wśród których mogliśmy zobaczyć przerażającego Tyranozaura Rexa, największego na świecie ruchomego dinozaura – Argentynozaura, a także te o zabawnych i trudnych do wymówienia nazwach jak: Psitakozaur, Szanszanozaur, Dżungaripterus czy Ekujdżubuz. W trakcie wycieczki był również czas na zabawę w Lunaparku. Uczniowie mogli skorzystać z wielu atrakcji parku takich jak Dinocoaster, Diabelski młyn, Karuzela „Słoniki”, Wieża Drop’n’Twist, Crazy Raft oraz innych. Wycieczka do Zatorlandu dostarczyła wielu wrażeń, więc wszyscy wrócili w wyśmienitych humorach.

Wychowawczynie: Magdalena Rydzyńska, Anna Bujoczek

maj 2024