16 września br. klasy 8 c i 8 d postanowiły się podczas wycieczki do Podlesic i Bobolic na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej zmierzyć się na czas w poszukiwaniu ukrytych podpowiedzi w szczelinach skalnych, jaskiniach, zaroślach a także umiejętności: orientacji w terenie, czytania mapy, posługiwania się kompasem i sprawdzenia własnej gibkości oraz zmysłu równowagi na nietypowym obszarze.

Wyruszyliśmy spod szkoły o godz. 8.00. Po przyjeździe na miejsce Pan przewodnik z PTTK w Rybniku wprowadził nas do „Adrenalina Parku” w Podlesicach.

Pierwszym punktem wycieczki była gra terenowa, której zasady zaprezentował miejscowy organizator. Przemieszczając się wyznaczonym mapą szlakiem w określonym czasie, należało poszukiwać wskazówki w postaci czerwonej wstążki. To właśnie ona sygnalizowała obecność w pobliżu plastikowej butelki, gdzieś zakopanej w ziemi albo ukrytej w jaskini. Znajdowało się tam hasło i wytyczne związane z odnalezieniem kolejnego liczącego się w grze punktu.

Na ścieżkach ósmoklasiści mijali wiele atrakcji. Były to przykładowo: różnego rodzaju grzyby, nieprzebyte zarośla, strumyki wodne, wapienne formacje skalne z miłośnikami wspinaczki / przypadkowo zasłaniającymi wstążki/ czy zwalone pnie drzew a czasami strome zbocza . Każdą z przeszkód trzeba było zgrabnie i sprytnie pokonać, gdyż liczył się czas przybycia na metę z hasłem oraz kompletem przepisanych wskazówek.
Momentami można było się poczuć niczym w labiryncie obrazującym leśne życie zarówno ptaków i zwierząt przy sprzyjającej słonecznej pogodzie .
Równocześnie druga z klas udała się na warsztaty z Panem przewodnikiem do Skał Rzędkowickich.
Później była zamiana.
Obie klasy nie zawiodły i otrzymały od organizatora pamiątkową odznakę. Jednocześnie zaskoczyły swą wzorową uczynnością, koleżeństwem i wsparciem oraz umiejętnością współpracy w losowo wybranej grupie podczas gry.

Po tych wszystkich wrażeniach spotkała nas jeszcze jedna niezwykle miła niespodzianka. Otóż trafiliśmy na Dzień Kół Gospodyń Wiejskich z tamtego regionu. Dzięki temu mogliśmy częściowo bezpłatnie skosztować specjałów tamtejszej kuchni.
Smaczne, ciepłe dania, po dużym wysiłku, spadły nam jak z nieba.
Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie zamku w Bobolicach.
Około godziny 16.30 wyruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły naszym wygodnym autokarem.

Samorząd 8c i 8d