Puk, puk, to ja – mały uczeń, pierwszaczek.
Puk, puk, to ja – taki dzielny uczniaczek.
Puk, puk, to ja – pukam szkoło do twych drzwi.
Puk, puk, to ja – proszę bądź przyjazna mi.

Ole, ole, ola, szkołę lubić się da.
Ole, ole, ola, a w niej uczniem jestem ja.

23 września odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych.
Po przemówieniu pani Dyrektor, mgr Sabiny Malgrab i powitaniu przez czwartoklasistów, pierwszaki ochoczo przystąpiły do wykonywania przygotowanych dla nich zadań.
Był akcent muzyczny i  prezentacja umiejętności recytatorskich. Nie zabrakło sprawdzianu zwinnościowego, a także pytań dotyczących zasad zachowania w szkole i na drodze. Pierwszoklasiści udowodnili również, że są w stanie znieść drobne porażki i niepowodzenia, które w szkole trzeba przełknąć jak gorzką pigułkę, bądź kwaśny sok z cytryny.
Wszyscy wspaniale wykonali zadania, przygotowane specjalnie na tę okazję. Na zakończenie z powagą na twarzach powtarzali słowa ślubowania. Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Rybniku, a wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy. Liczymy, że ten dzień na zawsze pozostanie w pamięci naszych drogich pierwszaków.

Życzymy im powodzenia i sukcesów w szkole.

Wychowawczynie klas pierwszych

-> Nowi uczniowie naszej szkoły 🙂