„W listopadzie mokro w sadzie…”, ale w 1 b dzieje się!!!

Z początkiem listopada odwiedziliśmy bardzo ważne miejsce  – Pomnik Ofiar Oświęcimia przy ul. Gliwickiej w Rybniku.  Było smutno, ale musimy pamiętać  o tych wydarzeniach.  Wracając, pokonywaliśmy naturalne przeszkody w terenie i  bawiliśmy się w ulubione zabawy ruchowe.

Na długie, listopadowe popołudnia przydałaby się ciekawa książka. Poznajemy pierwsze lektury: „Cukierku, Ty łobuzie!”  Waldemara Cichonia czy ” Kto z Was, chciałby rozweselić pechowego nosorożca? Leszka Kołakowskiego. Sami szukamy ciekawych książek. Pomagają nam w tym Panie bibliotekarki. Zaprosiły nas do szkolnej biblioteki, gdzie odbyła się  uroczystość Pasowania na Czytelnika. Wreszcie mogliśmy zobaczyć, co kryje się na regałach.