Specjaliści szkolni udzielają pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom, rodzicom i nauczycielom w godzinach:

Pedagog szkolny – p. Agnieszka Kaczyńska

Telefon (32) 4224469

Poniedziałek: 8.00 – 12.30
Wtorek: 8.00 – 14.00
Środa: 8.00 – 14.30
Czwartek: 8.00 – 11.30
Piątek: 8.00 – 11.30

Psycholog szkolny – p. Katarzyna Niekowal

Poniedziałek: 7:00 – 8:30  oraz 14:00 – 15:30
Wtorek: 7:00 – 8:30
Środa: 7:00 – 8:30
Czwartek: 7:00 – 12:30
Piątek: 7:00 – 8:30

Podstawowym zadaniem psychologa szkolnego jest wspieranie prawidłowego rozwoju psychiki każdego ucznia przy współpracy z innymi pracownikami szkoły w tym pedagogiem szkolnym, nauczycielami oraz placówkami świadczącymi pomoc dzieciom i ich rodzicom.

Psycholog jest osobą, z którą można porozmawiać na różne tematy – o swoich trudnościach, przeżyciach czy też rozwoju osobistym.

Jeśli jesteś rodzicem, opiekunem lub nauczycielem ucznia naszej szkoły i czujesz, że potrzebujesz wsparcia to zapraszam 🙂

Jeśli jesteś uczniem to przyjdź do psychologa szkolnego jeśli:

– Potrzebujesz poradzić się w dowolnej sprawie

– Ktokolwiek lub cokolwiek Cię martwi lub niepokoi

– Potrzebujesz być wysłuchanym

– Chcesz porozmawiać lub wspólnie pomilczeć, wyciszyć się

– Potrzebujesz pomocy

Psycholog szkolny mgr Martyna Radecka

JAK MÓWIĆ O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI?

W tym roku, nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Jak mówić o niepełnosprawności”, którego organizatorem jest Wydawnictwo Edukacyjne – Kapelusz z Kwiatami.

Celem projektu jest:

• uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób z niepełnosprawnościami,
  • zrozumienie potrzeb osób z niepełnosprawnościami,
  • rozwijanie empatii wobec osób z niepełnosprawnościami,
  • kształtowanie tolerancji wobec osób z niepełnosprawnościami,
  • likwidowanie uprzedzeń i stereotypów na temat osób z niepełnosprawnościami,
  • przygotowanie do wspólnego spędzania czasu z osobami z niepełnosprawnościami.

Projekt w naszej placówce jest koordynowany przez panią psycholog Martynę Psota

Zajęcia w 1b i 2a

GODZINA MŁODYCH GŁÓW

Szkoła bierze udział w programie profilaktycznym Fundacji Unaweza „Godzina dla Młodych Głów”

Program wspierający dla rodziców

Wirtualna rzeczywistość

Zachęcam do zapoznania się z broszurą „Dzieci w wirtualnej sieci”, która jest adresowana do rodziców dzieci w wieku 7 – 9 lat. Ukazuje ona zagrożenia oraz wyposaża rodziców w niezbędną wiedzę i rozwiązania pomocne w wychowaniu, ucząc jednocześnie właściwego korzystania z urządzeń elektronicznych.

-> Zapoznaj się z poradnikiem

Czym jest autyzm?

Autyzm to stan, który wpływa na to, jak dana osoba myśli, czuje, współdziała z innymi
i doświadcza ich otoczenia. Zdecydowanie autyzm nie jest chorobą.
To zaburzenie neurorozwojowe – zaburzenie ze spektrum autyzmu (ang. autism spectrum
disorder, ASD). Obecnie uważa się, że autyzm jest jednocześnie przejawem
NEURORÓŻNORODNOŚCI gatunku ludzkiego – to po prostu specyficzny sposób pracy
układu nerwowego, w tym mózgu.
Psychoterapia, WWR, terapia SI i inne wspierające terapie, dieta, suplementy, ruch i sen
mogą poprawić funkcjonowanie osoby autystycznej, jednak nie są w stanie „wyleczyć”
autyzmu! Mózg nadal pozostanie autystyczny i będzie działał w specyficzny sposób.
Poniżej link do filmiku, który zawiera garść cennych informacji na temat autyzmu: