Daily Archives: 17 marca 2024

Witajcie! Troszkę nas tu nie było, a chcielibyśmy Wam powiedzieć kilka słów o tym, co się u Nas działo po powrocie z ferii… bo trochę tego było 😉

Na początek chcielibyśmy się pochwalić, że ostatni dzień przed feriami zakończyliśmy z dużymi oklaskami. To dlatego, że po raz pierwszy wystąpiliśmy na naszej szkolnej scenie! Okazja była wyjątkowa, bo był to Dzień Babci i Dziadka. Wraz z naszą panią przygotowaliśmy przedstawienie, podczas którego nie tylko mówiliśmy piękne wierszyki, ale też śpiewaliśmy, a nawet zatańczyliśmy i to nie jeden taniec! Nasza Pani była z nas bardzo dumna, bo naprawdę świetnie nam poszło, a nasi goście bili nam brawo bardzo głośno! Po przedstawieniu mogliśmy wspólnie usiąść z naszymi dziadkami i babciami przy stole żeby porozmawiać, zjeść pyszne wypieki przygotowane przez nasze mamy i miło spędzić razem czas. Było super!

Po feriach ruszyliśmy z kolejnymi wydarzeniami. Zaczęliśmy wyczekanym Balem Karnawałowym. Każdy uczeń naszej klasy miał wyjątkowy strój na tą okazję, a zabawa karnawałowa była ekstra. Bawiliśmy się na parkiecie bez chwili wytchnienia! Uwielbiamy takie zabawy!

Już dzień później nadeszły Walentynki. W naszej klasie mieliśmy naszą małą pocztę walentynkową, do której przez kilka dni mogliśmy wrzucać listy i upominki dla naszych ulubionych kolegów i koleżanek z klasy. W dniu Walentynek Nasza pani wręczyła wszystkie listy wrzucone do skrzynki jej adresatom – była zaskoczona, bo kilka z nich było nawet zaadresowanych dla niej! Był to bardzo miły dzień, a każdy z nas był bardzo szczęśliwy otrzymując listy i upominki od koleżanek i kolegów. Fajnie jest być dla siebie miłym, nie tylko w Walentynki! 😉

W lutym omawialiśmy też lekturę – „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Przez cały dzień wszystko co robiliśmy, było związane ze skarpetkami. Nawet na lekcji w-f skarpetki grały główną rolę! Bardzo nam się podobał ten skarpetkowy dzień, zwłaszcza, że każdy z nas mógł wtedy przynieść do szkoły swoją ulubioną parę skarpetek i robić z nimi różne szalone rzeczy!

26 lutego nasza klasa zamieniła się z kolei w świat pełen zakopanych skarbów, a konkretnie szczątków.. był to Dzień Dinozaura! Nasza pani nie tylko opowiedziała nam o ciekawostkach na temat życia i wyglądu tych niesamowitych stworzeń, ale mogliśmy też wcielić się w rolę paleontologów (nauczyliśmy się też wypowiadać to trudne słowo, to dopiero był sukces!). Na rozgrzewkę próbowaliśmy układać szkielet dinozaura według wzoru, dopasowywać szkielety do różnych dinozaurów, a na koniec nadeszła pora na zadanie główne – prawdziwe wykopaliska! Otrzymaliśmy specjalny kapelusz i potrzebne przyrządy każdego odkrywcy, a następnie sami próbowaliśmy odkryć szczątki dinozaurów ukryte pod piaskiem. Ależ to była zabawa i radość, kiedy udało nam się znaleźć wszystkie! To był super dzień!

Oprócz tych szczególnych dni, w naszej klasie oczywiście każdego dnia działo się coś ciekawego – jak to w pierwszej klasie. Codziennie nowości i niespodzianki! Mieliśmy zabawy z teatrzykiem cieni, dowiedzieliśmy się wszystkiego o życiu żab, poznaliśmy tajemnice kosmosu, zamieniliśmy salę w planetarium i bawiliśmy się w obserwacje gwiazd na naszym klasowym suficie, a także jak to u nas bywa, uczyliśmy się matematyki na różne zabawne sposoby – m.in. biegając po klasie i korytarzu w jej pobliżu, żeby znaleźć wszystkie ukryte przez naszą Panią kolorowe karteczki z działaniami do wyliczenia. Byliśmy bardzo zaskoczeni, kiedy okazało się, że to te same działania, których zwykle bardzo nie chcemy przepisywać z książki.. teraz już je lubimy i nie marudzimy, bo wiemy, że są fajne!

To na razie tyle z naszych szkolnych przygód. W marcu znów dużo się u nas dzieje, ale o tym opowiemy Wam następnym razem.

Pozdrawiamy i ściskamy Was mocno!

Koledzy i koleżanki z 1B 🙂