Daily Archives: 14 marca 2024

14 marca, czyli święto liczby nad liczbami. Uczniowie starszych klas uczcili ją godnie. Dowiedzieli się kilka ciekawostek o historii Ludolfiny i jej patronie Albercie Einsteinie. Sprawdzili się w teście interaktywnym, krzyżówkach, kolorowankach i quizach. Wykonali też różne prace i eksperymenty nawiązujące do dnia słynnej liczby. Był to bardzo udany dzień.

Nauczycielki matematyki

14 marca Pan Andrzej Michnik odwiedził naszą szkołę, przywiózł własną drukarkę 3D oraz podzielił się z uczniami swoją bogatą wiedzą na temat drukarek i wydruków. Uczniowie klas czwartych i piątych wzięli udział w szkoleniu z projektowania w programie FreeCAD oraz z wydruku na drukarce 3D. Pan Andrzej Michnik bardzo ciekawie opowiadał o drukarkach i wydrukach prowadzonych w różnych technologiach, a także wskazywał przykłady praktycznego zastosowania wydruków z drukarki 3D w życiu codziennym, medycynie, przemyśle i innych. Na koniec uczniowie otrzymali wydruki z drukarki oraz liczne gadżety.

Poniższe fotografie wykonali uczniowie klasy 5a aparatem z „Laboratorium Przyszłości”.

Dziś, 14 marca, drużyna naszej szkoły w składzie Dagmara i Dominika Besuch z 8a oraz Zuzanna Łazińska z 7c walczyły z bykami… ortograficznymi. W ramach Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego, organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach,  dziewczyny zmierzyły się z trudnym dyktandem oraz testem językowym.

Wyniki poznamy już pod koniec przyszłego tygodnia. Trzymamy kciuki!

polonistka Aleksandra Fuchs

Kolejne ostatki w 8a. Tym razem świętowanie Dnia kobiet. Zaskoczyli nas i to bardzo! Pyszne lizaki, pięknie zapakowany kubek z zawartością!

Panowie, dziękujemy!!
Dziewczyny z wychowawczynią