Daily Archives: 1 marca 2024

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK) informuje o wprowadzeniu przez Prezesa Rady Ministrów drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, drugiego stopnia alarmowego CRP (2. stopień BRAVO-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) wobec polskiej infrastruktury
energetycznej mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.
Zarządzenia obowiązują od 01.03.2024 do 31.05.2024

Zarządzenie nr 16

Zarządzenie nr 17

Zarządzenie nr 18

Zachęcamy do udziału w konkursie organizowanym przez Komendę Miejską Policji w Rybniku oraz Fundację Eltrox.
Akcja ma na celu uświadomienie młodzieży szkolnej jakie zagrożenia wynikają z hejtu oraz wskazanie miejsc, gdzie można uzyskać pomoc w przypadku bycia ofiarą hejtu.
Konkurs dedykowany jest dla uczniów klas I – VIII.
Każdy uczestnik może oddać tylko 1 samodzielnie wykonaną pracę plastyczną w formacie minimum A3. Praca powinna być opisana tytułem.
Osoby zainteresowane proszone są o podejście do pani pedagog w celu odebrania formularza zgłoszeniowego do konkursu.
TERMIN: do 14 marca do godz. 11.00

Plakat1

Plakat2

6 lutego 2024 roku przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. Jest to święto obchodzone w całej Europie, ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W tym czasie nasze województwo miało ferie, ale po powrocie do szkoły uczniom klas 4-8 zaproponowano ciekawe aktywności.

W klasach 4-8 na lekcjach informatyki został przeprowadzony quiz w celu wyłonienia Mistrza DBI. Wzięli w nim wszyscy obecni w szkole uczniowie. Szkolnym Mistrzem DBI została Małgorzata Mazur.

Przedstawiamy szczegółowe wyniki na poziomach klas.

DBI – wyniki szczegółowe

We wtorek 5 marca na 2 lekcji zapraszamy zwycięzców po odbiór dyplomów i upominków ufundowanych przez RR.

Z okazji DBI uczniowie klas 7-8 wzięli udział w lekcji on-line pl „Cyberprzemoc. Co mogę zrobić i jak reagować?”. Podobne wydarzenie dla klas 4-6 zostało zaplanowane na 22 marca.

Nauczycielki informatyki

Jesienią uczniowie naszej szkoły wzięli udział XVIII edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr. Zadania konkursowe były bardzo trudne i sprawdzały przede wszystkim umiejętność logicznego myślenia. Uczniowie naszej szkoły wystartowali we wszystkich grupach wiekowych.
Organizator udostępnił oficjalne progi punktowe konkursu. Przedstawiają się one następująco:

Skrzat – Szkoła podstawowa, klasy I-III:
– I miejsce: 75
– II miejsce: 70=< x < 75
– III miejsce: 68 < x < 70
– Wyróżnienie: 59 =< x < 68

Benjamin – Szkoła podstawowa, klasy IV-VI:
– I miejsce: 102 =< x < 120
– II miejsce: 95 < x < 100
– III miejsce: 92 < x <= 95
– Wyróżnienie: 82 =< x <= 92

Szkoła podstawowa, klasy VII-VIII:
– I miejsce: 106 =< x <= 120
– II miejsce: 98 =< x < 106
– III miejsce: 93 =< x < 98
– Wyróżnienie: 78 =< x < 93

W klasach I – III najwyższy wynik osiągnęła Magdalena Matuszek 53,75p.
W klasach IV – VI najlepszy wynik – 55,75 – uzyskała Antonina Adamczyk.
W klasach VII – VIII najwięcej punktów – 79,75p.– zdobył Stanisław Bujak, który otrzymał wyróżnienie.

Szczegółowe wyniki  zostały wywieszone na drzwiach sali komputerowej, uczniowie mogą je także sprawdzić na swoich kontach.

Nauczycielki informatyki