Daily Archives: 23 marca 2024

Miło nam ogłosić, że uczeń naszej szkoły- Wiktor Porała z klasy 4b, zdobył III miejsce w konkursie „Nasze małe Ojczyzny”. Jest to pierwszy etap projektu edukacyjnego obejmującego szkoły województwa śląskiego. Polegał on na napisaniu opowiadania twórczego, którego akcja działa się w mieście, w którym mieszka uczeń oraz rozwiązaniu testu dotyczącego książki „Gołąbek niepokoju” Kazimierza Szymeczki.

Serdecznie gratulujemy Wiktorowi, który wykazał się dużą wiedzą i zdolnościami pisarskimi!!!

polonistka A. Fuchs

18 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku odbył się Miejski Konkurs Recytatorski. Naszą szkołę reprezentowały: Łucja Baczyńska z klasy III c i Patrycja Zyska z klasy II a. Recytacje były na bardzo wysokim poziomie. Dziękujemy za godną reprezentację szkoły i życzymy kolejnych sukcesów.

21 marca wyruszyliśmy na poszukiwanie wiosny. Najpierw poszliśmy na lody do „Pianki” sprawdzić czy tam się ukryła. Lody były kolorowe, prawdziwie wiosenne. Następnie wyruszyliśmy na plac zabaw. Było wspaniale, wiosna zmusiła nas do zdjęcia czapek i kurtek. Wszędzie zielono. Ona naprawdę tam była. Tak nam się spodobało, że w piątek też poszliśmy jej szukać. Byliśmy w Piekarni Pierchała. Dowiedzieliśmy się wszystkiego na temat pracy piekarza. Pan Pierchała opowiedział nam o produkcji chleba, bułek i ciast. Na koniec niespodzianka – zostaliśmy poczęstowani wiosennymi drożdżówkami. Wracając zobaczyliśmy piękne kwitnące wiśnie. Teraz już wiemy, że wiosna przyszła…

13 marca wybraliśmy się na warsztaty zatytułowane Piękno spod skalpela – historia medycyny estetycznej w Edukatorium Juliusz. Na warsztatach oprócz ciekawych szczegółów z historii medycyny zwiedziliśmy też stała wystawę . Wykonaliśmy defibrylację poznaliśmy zasady resuscytacji, zapoznaliśmy się z wieloma ciekawymi eksponatami na wystawie. Wycieczka zaliczona do udanych.

Klasa 7a i Joanna Walisko